מיוחד: חובות ואי סדרים בקמפיין למען אלאור אזריה

"איפה ראש הממשלה, איפה כולם?" זעק השבוע אביו של החייל היורה באולם הצר והקטן בבית הדין הצבאי ביפו. אז איפה באמת הפולטיקאים שרכבו על הסיפור הזה בתחילתו? מי מממן את הקמפיין? ומה חלקו של שרון גל שלקח על עצמו לנהל את כל המערכה הזו?

הכדור שירה אלאור אזריה לפני כמעט 4 חודשים בחברון הצליח לחדור מדינה שלמה והגיע עד לשר הביטחון ולראש הממשלה. רגע אחרי הלחיצה על ההדק נותרה בבית ברמלה משפחה מבולבלת המומה, שחיכתה למישהו שיעזור לה להתמודד עם המערבולת. שרון גל היה הראשון שזיהה והגיע, ביחד עם כל הכובעים שלו. איש תקשורת, מגיש תכנית בטלוויזיה, וח"כ לשעבר מ"ישראל ביתנו" שהפך עצמו כעת ליחצ"ן של משפחה אזריה ולמנהל הקמפיין.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

גל הבין שהמלחמה המשפטית והתקשורתית תיקח זמן וגם לא מעט כסף. בין איתור עורכי הדין, גיוס המתנדבים ותפעול קבוצות בפייסבוק הוא הפיק את האירוע המרכזי - ההפגנה בכיכר רבין. במהלכה גל גם שיבץ עצמו בין הנואמים, ולבסוף מכל המילים הגבוהות נותרו בעיקר החובות.

כמה חברות הפקה וספקים ביטלו את ההשתתפות בעצרת מסיבות תדמיתיות ולילה קודם רונן יעקבי התגייס לעזור. הוא הסכים לתרום ציוד ולגבות מחיר רק עבור עובדים ושינוע. גל ושותפיו טענו מנגד כי ההתנדבות הייתה אמורה לכלול הכול. אחרי שההקמה הסתיימה יעקובי ביקש את הכסף שלדבריו הובטח לו על ידי שרון גל ושותפו להפקת האירוע אלון אלגאלי, אותו אלגאלי אגב כבר הסתבך בפלילים לא פעם וישב למעלה משנה מאחורי הסורגים.

לאחר לחץ נוסף רונן קיבל צ'ק על סך 20 אלף שקלים, שלפי מה שנאמר לו הגיע מתורם אלמוני. הצ'ק הופקד ומיד גם חזר. התורם כבר לא מתגורר בכתובת הרשומה על הצק ומקורביו הביעו ספק רב ביכולתו הכלכלית לתרום סכום שכזה.

שרון גל היה זה שגייס להגנה בין היתר את עוכי הדין אייל בסרגליק ואילן כץ, לשעבר סגן הפרקליט הצבאי. מתברר שגם השניים האלו מחכים לראות את שכרם. לטענתם סיכמו עם גל על שכר טרחה של 470 אלף שקלים בינתיים הם קיבלו רק 30 אלף. השבוע הם שקלו לבקש מבית הדין להפסיק לייצג את החייל אזריה.

"עשיתי הכול בהתנדבות" (חדשות 2)

תגובת שרון גל:

רונן יעקובי מחברת רון-טון הגברה שלח מייל מטעמו ובו התנדב לתרום לאירוע. ביום האירוע החל במסע סחיטה וכעת באמצעותכם הוא מכפיש אותי. ראיון שלו לערוץ שתיים בעבר מוכיח חד משמעית כי האיש לא רק שקרן אלא גם רברבן... בריאיון הוא הצהיר בקולו כי "הכל תרומה" ואף נקב בסכום של התרומה.

באשר לאירוע עצמו: לא רק שעשיתי הכל בהתנדבות, אף הוצאתי כסף מכיסי. באשר לאבטחה - לא אני יצרתי קשר עם אלון מצוות שגיא, ואין לו כל טענה אישית אלי.

לגבי מימון הגנתו של אלאור - כמענה ראשוני נפתח בהוראתי חשבון בנק על ידי אביו, בנאמנות עורך דין שיפקח. מחשבון זה שולמה לעורכי הדין מקדמה בזכות תרומות של אנשים טובים שסייעו. לאחר מכן הוסכם בתיווכי בין המשפחה לבין עורכי הדין כי ייחתם הסכם ובו פירוט התשלומים הבאים. בשבועות האחרונים, שוב ,בהתנדבות מלאה ומכל הלב, אני פועל להכנת קמפיין לגיוס שאר התרומות עבור ההגנה לאלאור כדי לסייע למשפחתו שכל עולמה חרב עליה.