"נשבעתי לאמי שלא אפתח את תיק האימוץ"

בן מאומץ מילדי תימן החטופים מספר ל"פגוש את העיתונות" על ההחלטה הקשה לא לחפש את משפחתו הביולוגית. "אני לא רוצה לחשוף את האמת - לטוב ולרע, ההורים שלי היו נהדרים אליי" הוא מסביר. "אני אהבתי אותם אהבת אמת וגם הם אותי בחזרה"

מאז ש"פגוש את העיתונות" חשפה את המאבק המתחדש בדרישה לחשוף את הפרוטוקולים של ועדת החקירה הממלכתית בפרשת ילדי תימן החטופים, נחשפו עוד ועוד מקרים של ילדים שנחטפו. חלקם ממש רוצה לדעת את האמת, חלקם מתייסר ומקצתם מבקש לא לעסוק בזה בכלל. אחד מהם מספר: "אני לא רוצה לחשוף את האמת - לטוב ולרע. ההורים שלי היו נהדרים אליי".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשיחה עם תחקירן התכנית עידו שברצטוך אומר האיש: "כאשר הרמת אליי את הטלפון ושאלת אותי האם אני קשור לפרשה, ברגע אחד הצלחת להיכנס לקודש הקודשים שלי. בשאלה אחת חדרת אל התא המשפחתי הרגיש והכל כך יקר ללבי מבלי שניתנה לי הזכות להתגונן או לבדוק עם עצמי: האם יש לי את אותו רצון להתעמת עם האמת על משפחתי?".

הוא מבהיר כי החליט שלא לנסות ולהגיע לאמת ומסביר את ההחלטה: "ההורים שלי היו נהדרים אליי, אני אהבתי אותם אהבת אמת וגם הם אותי בחזרה. אמי תמיד הסבירה לי שדווקא כילד מאומץ האהבה שלה אליי גדולה הרבה יותר מאשר אהבת אם לבנה הביולוגי - בי היא בחרה, מתוך אהבה, מתוך הרצון האמיתי והכנה שלה לאהוב אותי".

"לא לרמוס את האנשים שלא מעוניינים בחשיפת האמת"

לדבריו, "הקשר עם הוריי היה כל כך טוב שאני נשבעתי לאמי, כשהייתה על ערש דווי, שלעולם אני לא אפתח את תיק האימוץ שלי, לעולם". הוא מספר שאפילו פנה לאחד האנשים שעוסקים בפרשה אך החלטתו נותרה בעינה שלא לפתוח את תיק האימוץ.

"אני מבין שקיימת קבוצה של אנשים המעוניינת לחשוף את האמת בפרשה ולהכיר את משפחתם האמתית, אך שימו לב שאתם לא רומסים את אותם אנשים שלא מעונינים בחשיפת האמת, שהיה להם טוב ונהדר עם ההורים שלהם, שאתם שומרים גם על זכותם לא לגלות את אותה אמת".