כך נעצר המסתנן מירדן שתקף נהגת

תיעוד דרמטי ממעצר החשוד שתקף נהגת בכביש 90: צעיר מירדן השליך אבן על הרכב ונאבק באישה. הוא ברח לרפת של דגניה ב' - שם תפס אותו הרבש"ץ, ירה בו ועצר אותו. דובר צה"ל: הצעיר מעורער בנפשו וניסה לגנוב רכב

התוקף החשוד סירב לעצור (רם חכמון)

תיעוד ההשתלטות על האזרח הזר שתקף נהגת ישראלית: היום (שישי) נפצעה באורח קל נהגת ישראלית בכביש 90, לאחר שאזרח ירדני השליך לעבר רכבה אבנים - ולאחר מכן ניסה להוציא אותה מהרכב בכוח. כשעובר אורח "תפס אותו על חם", הוא נמלט לאזור הרפת של דגניה ב'. איש הביטחון יניב טייכנר, הרבש"ץ (רכז ביטחון שוטף צה"לי), הזהיר אותו וביצע נוהל מעצר חשוד במהלכו ירה באוויר - אך כשהחשוד סירב לעצור הוא ירה בו ופצע אותו באורח בינוני.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי הצעיר הוא מעורער בנפשו שחצה את הגבול הבוקר וניסה לגנוב רכב: "נסיבות חצייתו לשטח הארץ נמצאות בתחקור". הנהגת, רותם אהרוני בת 23 מחד נס, הייתה בדרכה ממנחמיה למקום עבודתה. הדרך בכביש 90 בין אפיקים לשדות יעקב, עמד אדם לבוש גלביה אפורה והשליך אבן גדולה לעבר רכבה.

רותם לחצה על הבלמים והרכב פגע במעקה הבטיחות: האדם רץ אל רכבה, פתח את הדלת וניסה בכוח להוציא אותה מהרכב כאשר הוא צועק בערבית. רותם נאבקה בו והדפה אותו ממנה. לאחר מכן הוא רץ לרכב שמאחוריה וניסה לפתוח את הדלת ומשלא הצליח ברח.

בחור ערבי-ישראלי שהיה במקום האירוע ניגש לעזרת רותם וסייע לה לצאת מהרכב, תוך כדי שהוא מרגיע אותה ואומר לה כי הוא אינו מחבל: עובר האורח אף התקשר למשפחתה ולמשטרה והזעיק את כוחות הביטחון. רותם אהרוני שוחררה מבית החולים פוריה ואמרה: "אני מודה לכל מי שסייע לי באירוע והגיש לי עזרה ותמיכה וקרא לכוחות הביטחון".

ירה באוויר לפני שפצע את החשוד (רם חכמון)

"ראיתי את הבחור הולך, מהצד המזרחי לכיוון הצד המערבי של הרפת", מספר מוישל'ה רויטמן, חבר הקיבוץ שעבד ברפת באותו זמן. "לא חשדתי בו בכלל, הוא היה נראה לי כאילו הוא בויפאסנה כזה, הסתובב עם גלבייה והלך יחף".

חבר הקיבוץ הוסיף כי "עד שחשבתי להתקשר לביטחון, כל מכוניות הביטחון כבר הגיעו. נשארתי מרחוק, ביקשו ממנו לעצור והוא המשיך להתקדם, הוא התקרב ירו בו ברגל ובמותן".

שוחררה לאחר טיפול. הנהגת רותם אהרוני (דוברות המרכז הרפואי פדה פוריה)

מהחקירה עולה כי מדובר באזרח ירדני, ונבדק האם וכיצד הוא חצה את הגדר. מצה"ל נמסר כי "הרקע לאירוע, זהות החשוד ופרטי האירוע המלאים בבדיקה". הנהגת שהותקפה פונתה במצב קל לבית החולים פוריה, וגם החשוד - שעל גופו נמצאו תעודות ירדניות - פונה לפוריה להמשך טיפול. מבית החולים נמסר כי הפצועה שוחררה לאחר טיפול בעוד החשוד יאושפז במחלקה הכירורגית במצב בינוני ויציב.

נסיבות המקרה נחקרות, וטרם התברר האם הרקע הוא לאומני.

עידן גרינבאום, ראש מועצה אזורית עמק הירדן, מסר בתגובה לתקיפת הנהגת: "אירוע ביטחוני חמור התרחש הבוקר בעמק הירדן. אנחנו מודאגים מיכולותו של ירדני לחצות את הגבול ולהסתובב ברחבי עמק הירדן. אנו מצפים שהנושא יבדק לעומק ונקבל תשובות". ראש המועצה הוסיף כי "האירוע החמור הוכיח פעם נוספת את חשיבות כוחות הביטחון המקומיים של היישובים שיודעים לתת מענה מהיר ואיכותי כמו שהיה באירוע הנוכחי".

ניר דבורי ויפתח מנדלבוים השתתפו בהכנת הידיעה.