אזרח ירדני תקף נהגת ישראלית, פצע אותה ונעצר

נהגת שנסעה בכביש 90 בין אפיקים לשדות יעקב נפצעה קל מאבן שהושלכה לעברה: אזרח ירדני שכלל הנראה התחבא במטעים ניסה להוציא אותה מרכבה ונמלט. קצין ביטחון של אחד היישובים ירה בו ועצר אותו

ארכיון (משה שי / פלאש 90)

תקיפת נהגת בעמק הירדן הסתיימה בדרך נס בפציעות קלות בלבד, הרקע נבדק: אבן הושלכה לעבר רכב בכביש 90, בין אפיקים לאשדות יעקב. הנהגת, רותם אהרוני, ירדה מהכביש ופגעה בגדר הבטיחות, אך האירוע לא הסתיים בשלב זה: אדם שככל הנראה התחבא במטעים הסמוכים יצא והתעמת עם הנהגת - ולדברי המשטרה ניסה להוציא אותה מהרכב בכוח. לאחר מכן הוא נורה ונעצר: מצה"ל נמסר כי "הרקע לאירוע, זהות החשוד ופרטי האירוע המלאים בבדיקה".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

תקיפת הנהגת נבלמה כאשר עובר אורח שהגיע לזירה גרם לחשוד להימלט - עד שנורה ונעצר. מהחקירה עולה כי מדובר באזרח ירדני, ונבדק האם וכיצד הוא חצה את הגדר."נהג רכב שעבר במקום ראה את הארוע, עצר בזירת התאונה", נמסר מהמשטרה.

החשוד החל להימלט כאשר האזרח רודף אחריו ונעלם במטעים הסמוכים. השוטרים שהגיעו לזירה פתחו בסריקות אחר החשוד ואספו ממצאים בזירה: הרבש"ץ (רכז ביטחון שוטף צה"לי) מאחד היישובים ירה ברגלו של החשוד והוביל למעצרו. בצה"ל הדגישו כי הירי בוצע לאחר שהחשוד התעמת עם כוחות הביטחון ובוצע לעברו נוהל מעצר חשוד.

שוחררה לאחר טיפול. הנהגת רותם אהרוני (דוברות המרכז הרפואי פדה פוריה)

הנהגת שהותקפה פונתה במצב קל לבית החולים פוריה, וגם החשוד - שעל גופו נמצאו תעודות ירדניות - פונה לפוריה להמשך טיפול. מבית החולים נמסר כי הפצועה שוחררה לאחר טיפול בעוד החשוד יאושפז במחלקה הכירורגית במצב בינוני ויציב.

נסיבות המקרה נחקרות. בשלב זה לא ברור האם האזרח חדר לשטח ישראל או שהה באופן בלתי חוקי, וטרם התברר האם הרקע הוא לאומני.

התוקף והפצועה פונו לבית החולים פוריה (יח"צ)

עידן גרינבאום, ראש מועצה אזורית עמק הירדן, מסר בתגובה לתקיפת הנהגת: "אירוע ביטחוני חמור התרחש הבוקר בעמק הירדן. אנחנו מודאגים מיכולותו של ירדני לחצות את הגבול ולהסתובב ברחבי עמק הירדן. אנו מצפים שהנושא יבדק לעומק ונקבל תשובות".

ראש המועצה הוסיף כי "האירוע החמור הוכיח פעם נוספת את חשיבות כוחות הביטחון המקומיים של היישובים שיודעים לתת מענה מהיר ואיכותי כמו שהיה באירוע הנוכחי".