קריאות בוז במהלך נאום השרה רגב

שרת התרבות מירי רגב עלתה לנאום בפסטיבל הקולנוע בי-ם. הנאום הפך לתגרה מילולית לאחר שנוכחים בקהל קראו קריאות בוז. רגב בתגובה ראשונה לחדשות 2: "יורקים לבאר ממנה הם שותים". צפו בעימות בפסטיבל ובתגובה הראשונה של רגב

שרת התרבות מירי רגב התקבלה אמש (חמישי) בקריאות בוז בפסטיבל הקולנוע בירושלים, זאת בזמן שנאמה בנושא גל הטרור ועל שימור תרבות יהדות המזרח. "קבוצת אליטיסטים שיורקים לבאר שממנה הם שותים", אמרה רגב בתגובה לאירוע בריאון "לחדשות הלילה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר באויבים מבית, ממש סוסים טרויאנים", אמרה רגב בריאיון. "אנשים שצועקים בוז בזמן שמדברים על ילדה בת 13 שנרצחת בשנתה, או על ועדת ביטון שמדברת על קיומו של הפער החברתי גם בממסד החינוכי, בזים לא רק לי, אלא לחברה הישראלית, ערכיה ולאנשים שעושים מאמץ ובאים לכאן בימים אלה".

"מדובר בקבוצה שחלקה מעולם התרבות", המשיכה. "אני עושה מאמצים להביא כסף לעולם התרבות ורווחה לאותם יוצרים ואומנים. אין לי בעיה שיבוזו לי ברמה האישית, יש לי בעיה שהם יורקים לבאר שממנה הם שותים. צריך לשים להם מראה ולומר להם - 'אתם סוסים טרויאנים - ואנחנו נצביע עליכם כמו שאתם מצביעים עלינו".

"אתם כל כך צבועים"

צעקות הבוז נשמעו כבר עם עלייתה של רגב לדוכן הנואמים. לאחר מכן, קריאות הגנאי חודשו כששיבחה את היוצר ארז ביטון על פעילותו בוועדה לשילוב תכני יהדות המזרח בתכנית הלימודים, וציינה את פועלה לשימור תרבות יהדות המזרח.

אחר כך הודתה השרה רגב ליוצרים שלקחו חלק בפסטיבל, ושיבחה אותם על הגעתם לישראל על אף שורת פיגועי הטרור שהתרחשו לאחרונה. בשלב זה, החלו קריאות בוז נגד רגב, שהמשיכה מצדה לדבר על איום הטרור. "שום סכין, ושום מחבל לא יעצרו את שגרת חיינו", אמרה בהתייחסה לפיגוע בקריית ארבע, בו נרצחה הלל אריאל בת ה-13. "לכי הביתה", צעקו הנוכחים בקהל, שנענו בתגובה מצדה: "אתם כל כך צבועים".

זמן קצר לאחר האירוע, הגיבה השרה רגב בעמוד הפייסבוק שלה לקריאות הבוז שהופנו נגדה. "חשבתי לכתוב פוסט על הקסם שבפסטיבל הקולנוע בירושלים, אבל האמת היא שאני נבוכה וכואבת בשם החברה הישראלית ששריקות בוז קטעו את נאומי בזמן שדיברתי על ילדה שנרצחה בשנתה ועל ועדת ביטון לצדק עדתי בחינוך", כתבה.

"לא שזה הפתיע אותי, זה גם לא מפריע לי בדרך כלל", הוסיפה. "דווקא בתקופה זו שמגיעים אמנים שאינם מחרימים את ישראל ואינם חוששים לבוא ולהביע תמיכה אז נשמע קולם המכוער של האויבים מבית. מי ששרק בוז לא בז לי - הוא בז למדינתו ולאזרחיה, בז לתרבות המזרח, בז למאבק בטרור, ואני בזה לו".