תיעוד מזעזע: בועטים חתול לבריכה

תלמידי תיכון בצפון הארץ תועדו כשהם מפתים חתול להתקרב אליהם, בועטים בו ומעיפים אותו לתוך בריכה מלאה במים. הסרטון הועבר בקרב חבריהם בקבוצת ווטסאפ. תנו לחיות לחיות: "קוראים למשטרה למצות את הדין עם המתעללים"

מקרה מזעזע של התעללות בבעלי חיים בצפון הארץ: בסרטון שהופץ בקבוצת ווטסאפ נראים בני נוער מתעללים בחתול ובועטים בו בשעת לילה לתוך בריכה מלאה במים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נשמעים בני הנוער, תלמידי תיכון מצפון הארץ, כשהם מנסים לפתות את החתול להתקרב אליהם. אז, כשהחתול נענה לקריאותיהם, בעט בו אחד מהם והעיף אותו לתוך מימיה של הבריכה הסמוכה.

החתול, שחה בשארית כוחותיו ויצא מהמים. לאחר מכן הוא ניסה להימלט מפניהם של הנערים, שצחקקו ואף שקלו לחזור על המעשה בשנית. זמן קצר לאחר מכן, העלו הנערים את הסרטון לקבוצת ווטסאפ, שם המשיכו לצחוק על המעשה, עד שכמה מחבריהם נזפו בהם: "זה צער בעלי חיים".

ההתכתבות בקבוצת הווטסאפ

"קשה להתמודד עם הזוועות הללו", אמרה אתי אלטמן מ"תנו לחיות לחיות". "אנחנו רואים את זה בחומרה ומבקשים מהמשטרה למצות את הדין עמם. גם לבעלי חיים יש זכויות, ואני מאוד מקווה שהנערים יגיעו לבית משפט ושהשופט יחמיר איתם".

דברים ברוח דומה אמר ח"כ איציק שמולי, העומד בראש ועדת המשנה לצער בעלי חיים ושדולת בעלי החיים בכנסת: "אנחנו דורשים למצות את הדין עם הנערים העבריינים ומצדי שיעופו גם לכלא על מעשה התעללות כזה. אני מתכוון לעקוב אישית אחר הטיפול של משטרת קרית שמונה במקרה ובמידת הצורך לכנס באופן דחוף את הוועדה נגד צער בעלי חיים של הכנסת. נמאס כבר מבני נוער שמתנהגים בצורה כזאת, למרבה המזל מדובר במיעוט מטומטם ואלים שיש לטפל בו. אני מקווה שההורים שלהם יסתכלו בסרטון הזה ופשוט יתביישו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הסרטון הובא לידיעת המשטרה לפני כשעתיים ומיד נפתחה חקירת הארוע. משטרת ישראל רואה בחומרה פגיעה והתעללות בבעלי חיים ומשקיעה משאבים רבים בהבאת חשודים בפגיעה בבעלי חיים לדין. אנו מעודדים את הציבור לפנות ולדווח למשטרה על ארועי התעללות או פגיעה בבעלי חיים ,כמו על כל ארוע פלילי אחר, באמצעות מוקד 100 או פניה ישירה לתחנת המשטרה הקרובה".