דוח חטופי תימן - עכשיו גם ברשת

הספריה הלאומית העלתה את מסקנות דוח החקירה שהתפרסמו ב-2001. תוכן הפרוטוקלים, ששמורים בארכיון המדינה, עדיין נחשבים לסודיים עד לשנה 2071

ילדי תימן החטופים. (ארכיון) (באדיבות ארכיון שפילברג)

הספרייה הלאומית העלתה היום (חמישי) לרשת את הדוח הפומבי של ועדת החקירה הממלכתית בעניין פרשת היעלמותם של ילדי תימן. מסקנות הדוח, שפורסמו כבר בשנת 2001, אינן חסויות, אך הוא גם לא עלה לרשת. כעת, לאחר פרסום המאבק בתוכנית "פגוש את העיתונות", הוא זמין גם כקובץ סרוק ונגיש דרך אתר הספרייה הלאומית.

לעיון בדוח המלא - לחצו כאן

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הדוח, בן 1,828 עמודים, מחולק לחלק הראשי שבו 322 עמודים, ועוד שני כרכים של דוחות מסכמים אישיים שנשלחו למשפחות. על תוכן הפרוטוקולים עצמם, המצויים בארכיון המדינה, עליהם התבססה עבודת הוועדה, הוטל חיסיון בהוראת ממשלה עד שנת 2071. בשבועות האחרונים נעשים מאמצים להתיר את פרסום החומרים עוד לפני הזמן המועד ואף מונה השר צחי הנגבי על מנת שימליץ לממשלה אם להסיר את החיסיון או לא.

הדוח מחולק לשלושה חלקים. החלק הראשי שבו 322 עמודים, ועוד שני כרכים של דוחות מסכמים אישיים שנשלחו למשפחות. החלקים הפומביים האלה נסרקו כאמור השבוע על ידי הספרייה הלאומית והם זמינים החל מהיום לקריאה מקוונת מכל מקום בארץ ובעולם.

מהספרייה הלאומית נמסר כי ההחלטה לסרוק ולעלות את הדוח לרשת נובעת הן מהרצון לתת לציבור הרחב את האפשרות להעמיק בנושא ולגבש דעה על סמך מידע רלוונטי, והן כחלק ממדיניות הספרייה להנגיש כמה שיותר ספרים, כתבים וחומרים נוספים העוסקים בחיי החברה והתרבות במדינת ישראל.