"לא שיערתי שזה מה שהמצלמה תקלוט"

אתמול סוכל פיגוע דקירה סמוך לאריאל לאחר שמחבלת ניסתה לדקור שני חיילים נורתה. נתנאל פרץ, שעבר במקרה במקום, תיעד את האירוע כולו במצלמת הקסדה שלו. "הלב כמובן פעם, לא כל יום רואים דבר כזה", סיפר לחדשות 2 Online

נתנאל חפץ, בן 33 מכוכב השחר, רגיל לנסוע בכל יום ממקום עבודתו במרכז הארץ לביתו. אתמול, מצלמת הרכב שלו תיעדה כיצד מחבלת חמושה בסכין ניסתה לדקור שני חיילים בתחנת האוטובוס סמוך לאריאל. "לא שיערתי בחיים שזה מה שהמצלמה תקלוט", אמר חפץ לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושב שחשוב לנסוע עם מצלמה כי זו תעודת הביטוח שלי, אם קורה משהו בכביש", הוסיף חפץ. "הכביש הוא מקום מסוכן וחשוב תמיד לתעד את עצמך ואת נתיב הנסיעה שלך. נסעתי בנסיעה רגילה ופתאום קלטתי את זה, מיד הבנתי מה אני רואה - מחבלת שמנסה לדקור שני חיילים והם מכוונים עליה נשק. התקדמתי עוד קצת, חשבתי לעצור אבל כבר הבנתי שהחיילים סיימו את האירוע. הלב כמובן פעם, לא כל יום רואים דבר כזה".

עוד סיפר חפץ כי מיד לאחר האירוע נסע לביתו ובגלל שהמצלמה קולטת שעות של חומר מצולם, ביקש ממנו לחתוך את הקטע הרלוונטי בלבד. "בתמונות זה היה מדהים, פשוט סרטון שרואים בו הכל", סיפר. "אני חושב שהיה חשוב להראות את זה מסיבה אחת פשוטה: המדינה לא עושה כלום נגד הטרור הזה. אני מסתובב בכבישים ואני רואה, הכל פרוץ. בגלל זה יש חשיבות גדולה לסרטון. שאנשים ייראו עם מה אנחנו מתמודדים. אשתי אמרה לי 'יכולת לעשות כסף על הסרטון הזה', אבל האמת שזה ממש לא משנה, העיקר שאנשים ראו את האכזריות הזו".

אתמול אחר הצהריים הגיעה מחבלת לצומת גיתי אבישר שליד אזור התעשייה ברקן וניסתה לדקור שני חיילים שעמדו בתחנת האוטובוס במקום. אחד החיילים הגיב במהרה, ירה לעברה ונטרל אותה בזירה. החיילים, מכוח גבעתי, לא נפגעו. בתחילת האירוע הם ביקשו מהפלסטינית להציג בפניהם תעודת זהות אך היא התקרבה לעבר אחד מהם ושלפה סכין. חברו של החייל הבין במהירות כי היא מנסה לדקור, הדף אותה וביצע לעברה ירי.

המחבלת נפצעה קשה בפלג גופה העליון, טופלה על ידי גורמי רפואה במקום ופונתה לאחר מכן לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. סיכול הפיגוע התרחש לאחר שורה של אירועי טרור שהתרחשו בסוף השבוע האחרון. האחרון שבהם אירע ביום שישי, במהלכו נרצח בירי מיכאל מרק, מנהל ישיבת ההסדר ביישוב עתניאל, לעיני בני משפחתו - אשתו שנפצעה קשה מאוד ושניים מילדיהם, נערה בת 14 ונער כבן 15.