"אני אנושי, לא היססתי בכלל"

הראשון שהגיע לזירת הפיגוע הקשה בכביש 60 ביום שישי האחרון, בו נרצח מיכאל מרק, היה פלסטיני, אסיר ביטחוני לשעבר שנקלע במקרה למקום. "הילדים צעקו אלי 'תעזור לנו'", הוא מספר בראיון מיוחד. "אחזתי ביד הילדה ואמרתי לה לא לפחד. אלה ילדים, בני אדם"

את שני ילדיו של מיכאל מרק שנרצח בפיגוע בכביש 60 ביום שישי האחרון חילץ מהרכב דווקא פלסטיני, אסיר ביטחוני לשעבר, שעבר במקום וכשראה את הרכב ההפוך לא היסס לרגע. תחילה הוא חשב שמדובר בתאונת דרכים וכשניגש לרכב ההפוך, ראה את שני הילדים שצעקו לעזרה. לאחר שחילץ אותם מהרכב לקח אותם לרכבו שם המתינו להגעתו של הסהר האדום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

"ראינו מכונית הפוכה, עצרתי את המכונית שלי בצד ימין ויצאנו ממנה", הוא מספר. "ניסיתי לפתוח את הדלת אך המוכנית הייתה נעולה כולה. כל הדלתות היו נעולות מלפנים ומאחור. ראיתי שני ילדים בפנים צורחים ומבקשים שאעזור להם. הושטתי את ידי ובמשך שתי דקות ניסיתי לפתוח את הדלת כדי להגיע אל הילדים שנחנקים במכונית. אני מעריך שאם הם היו נשארים שם עוד קצת, הילדים האלה היו נחנקים במכונית".

"באופן ספונטני ומהבהלה שהרגישה הבת הקטנה, היא אחזה בי וקפצה עלי", הוא מתאר. "אני מיד שמתי את ידי על ראשה ודיברתי איתה בעברית כמובן. אמרתי לה 'אל תפחדי אל תפחדי, אני אעזור לכם אל תדאגו'".

הוא מספר כי רק אחרי הגעת כוחות הביטחון ולאחר ששני הילדים קיבלו טיפול, הוא הבין שמדובר היה בפיגוע. "אבל בין אם זה פיגוע ובין אם לאו, אני כאדם אנושי, בעל חום אנושי בליבי", הוא מוסיף. "מה שעשיתי עשיתי מתוך האנושיות שלי. אלה ילדים, יש בפנים ילדים, יש בפנים בני אדם. לא היססתי בכלל".