הילדים סיפרו לאם: "אבא נרצח"

ילדי משפחת מרק הגיעו לבית החולים הדסה עין כרם, שם מאושפזת האם חווה במצב קשה – ובישרו לה את המרה שבבשורות אודות הירצחו של האב מיכאל (48) בפיגוע בכביש 60. הבת אורית: "אבא לא היה מסכים שנישבר"

מיכאל ז"ל וחווה מרק (באדיבות המשפחה)

חווה מרק שנפצעה קשה בפיגוע הירי בכביש 60 ביום שישי האחרון, פקחה את עיניה אתמול (ראשון) בדיוק כשהובא בעלה למנוחות, מבלי שהיא יודעת את התוצאות הקשות של הפיגוע. ילדיה הגיעו היום לבית החולים הדסה עין כרם שם היא מאושפזת ובישרו לה כי אביהם, מיכאל, נרצח בפיגוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

בבית משפחת מרק בעתניאל הסתיים היום יום השבעה הראשון. "ישבנו בסלון ואף אחד לא אמר לנו מה קורה, ואנחנו יושבים חלא באמת יודעים אבל מפחדים כי אנחנו מבינים שמשהו רע קרה", סיפרה אורית, בתם של מיכאל ז"ל וחווה על הרגע בו שמעה את הבשורה. "לא חשבתי שזה יהיה משהו רציני, אמרתי אולי מישהו נפצע. ואז באו ואמרו שאבא ואמא פצועים קשה, היה לי ברור שאבא כבר לא פה"."הלכתי ישר להתפלל, רציתי להפלל שלפחות אמא תחיה", היא מוסיפה בכאב. "התפללתי הרבה הרבה. לאף אחד מאיתנו לא מגיע את זה, אבל אבא שלנו לא היה מסכים לנו להישבר. הוא חינך אותנו שאנחנו חזקים ולא נתן לאף אחד מאיתנו להישבר".

"פשוט לא הגיוני שאבא הלך ולא ישוב"

אתמול הובא למנוחות מיכאל מרק, מנהל ישיבת עתניאל, שנרצח כשנסע עם אשתו וילדיו ברכב המשפחתי. בן 48 היה במותו. אלפים הגיעו לבית העלמין גבעת שאול על מנת לחלוק לו כבוד אחרון.

הבת הפצועה תהילה הגיעה מבית החולים, וקרובת משפחה הקריאה את ההספד שכתבה: "זה חלום, סרט רע - פשוט לא הגיוני שהאבא הגדול והאמיץ הלך ולא ישוב".

ילדיו של מיכאל ז"ל בהלוויתו

אלפים הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה

תהילה שחזרה את הפיגוע: "ראיתי אותך ברגעיך האחרונים. כששמעתי את היריות ישר התכופפתי, אבל אתה לא עזבת את ההגה, לא הגנת על עצמך - עד נשימתך האחרונה ניסית להציל אותנו. לא דמיינתי שאלו יהיו הרגעים האחרונים שלנו איתך - נרצחת על שם השם".

היא ביקשה מאביה להתפלל להחלמת אמה האהובה: "אנחנו נהיה חזקים כולנו בשבילך, כי אני יודעת שזה מה שאתה רוצה. אלוקים לקח אותך כי הוא צריך עוד צדיקים. תשמור עלינו מלמעלה".

זירת הפיגוע ביום שישי

בפיגוע הירי שאירע ביום שישי בדרום הר חברון נרצח מיכאל, מנהל ישיבת ההסדר ביישוב עתניאל, לעיני בני משפחתו. אשתו חווה נפצעה קשה מאוד ושניים מילדיהם, נערה בת 14 ונער כבן 15 נפצעו בינוני וקל.