מחאת יוצאי אתיופיה: 17 נעצרו

מאות בני אדם צעדו במרכז תל אביב במחאה נגד אלימות משטרתית שמופנית כלפי בני העדה. המפגינים חסמו את נתיבי איילון למשך דקות ספורות ולאחר מכן את דרך בגין בעיר. 17 בני אדם נעצרו או עוכבו

מאות מפגינים צעדו הערב (ראשון) בדרך בגין בתל אביב במסגרת מחאה נגד אלימות משטרתית. במהלך ההפגנה חסמו המפגינים לזמן קצר את נתיבי איילון ובהמשך אף את דרך בגין, סמוך למגדלי עזריאלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום ההפגנה ניהלו דיון עם ראשי המחאה והצליחו לבסוף להביא לפינוי של הכביש, אך בסך הכל במהלך ההפגנה נעצרו 17 מפגינים.

הצעדה בדרך בגין, הערב

במוקד המחאה מותו של יוסף סלמסה, שנעצר במעצר אלים על ידי שוטרים והתאבד לאחר שנורה מאקדח טייזר. המוחים קוראים לעצור את האלימות המשטרתית נגדם, להפסיק את האפליה ולפתוח מחדש את תיק סלמסה. 

לפני שנתיים נעצר סלמסה על ידי שוטרי זיכרון יעקב שחשדו כי היה מעורב בסדרה של פריצות לבתים. השוטרים מצאו אותו בגינה ציבורית עם חבריו ועצרו אותו במעצר אלים שכלל ירי של אקדח טייזר. חבריו סיפרו כי לאחר שנורה וחושמל, השוטרים בעטו בו ונתנו לו לפרפר על הרצפה.

מפגינים במתחם שרונה, הערב

לאחר המעצר האלים הושלך סלמסה על הרצפה בחצר תחנת המשטרה כשהוא אזוק בידיו ורגליו. אביו הגיע לתחנה ומצא אותו במצב קשה זה ממנו לא התאושש. כמה חודשים לאחר מכן, נמצאה גופתו למרגלות צוק בבנימינה, שם ככל הנראה לקח את חייו בידו בשל מצוקתו הנפשית החמורה.