הנרצח בפיגוע בהר חברון הובא למנוחות: "ניסית להציל עד נשימתך האחרונה"

מיכאל מרק (48), שנרצח בפיגוע בכביש 60 – הובא למנוחות בי-ם. בתו, שנפצעה בפיגוע, סיפרה בהספד: "לא עזבת את ההגה, לא הגנת על עצמך". ראש המוסד וקרובו ספד לו: "החיוך כבה". אלמנתו חווה שבה להכרה

חוה מרק, אלמנתו של מיכאל (מיכי) מרק ז"ל מעתניאל שנפצעה בפיגוע בכביש 60 בסוף השבוע, שבה להכרתה היום (ראשון) - ממש באותם רגעים בהם בעלה הובא למנוחות. תרופות ההרדמה הופסקו, היא נושמת בכוחות עצמה ומצבה מוגדר יציב. בתה תהילה בת ה-14 מתאוששת אף היא ויצאה להלוויית אביה - ובסיומה תשוב לאשפוז.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

אלפים הגיעו לבית העלמין גבעת שאול על מנת לחלוק כבוד אחרון למרק, מנהל ישיבת עתניאל, שנרצח כשנסע עם אשתו וילדיו ברכב המשפחתי. בן 48 היה במותו. מספר נוכחים צעקו "נקמה", ובני המשפחה מיהרו להשתיק את הקריאות: "מי שרוצה לצעוק שטויות שיילך מכאן. זה לא מה שאבא רצה. אנחנו מתמקדים בזכרו ובעשיית הטוב, היו לו חברים ערבים". גם במהלך הספדי המשפחה נמשכו קריאות הביניים והעימותים בין המשפחה לבין נערים שעברו בסביבה.

הבת הפצועה תהילה הגיעה מבית החולים, וקרובת משפחה הקריאה את ההספד שכתבה: "זה חלום, סרט רע - פשוט לא הגיוני שהאבא הגדול והאמיץ הלך ולא ישוב". תהילה שחזרה את הפיגוע: "ראיתי אותך ברגעיך האחרונים. כששמעתי את היריות ישר התכופפתי, אבל אתה לא עזבת את ההגה, לא הגנת על עצמך - עד נשימתך האחרונה ניסית להציל אותנו. לא דמיינתי שאלו יהיו הרגעים האחרונים שלנו איתך - נרצחת על שם השם".

היא ביקשה מאביה להתפלל להחלמת אמה האהובה: "אנחנו נהיה חזקים כולנו בשבילך, כי אני יודעת שזה מה שאתה רוצה. אלוקים לקח אותך כי הוא צריך עוד צדיקים. תשמור עלינו מלמעלה".

ראש המוסד ספד לבן דודו: "אהבתי אותך אהבת נפש"

ראש המוסד יוסי כהן, בן דודו של מרק, ספד לו: "חייכן, בהיר, מאיר עיניים, היפראקטיבי - כך הגעת אלינו וכך נזכור אותך. הצטרפותך אילנו הפיצה אור ושמחה - אהבת את כולם וכולם אהבו אותך. כל המשפחה פה, מסרבים להאמין איך הולך עכשיו מאיתנו האור הזה, האהבה הזו שחיברה וחיבקה אותנו בימים טובים וגם כאלה שפחות - כעת החיוך כבה". כהן סיפר כיצד התאהב בן דודו ברעייתו חוה, שנפצעה קשה, עוד לפני שהגיעה לגיל 17: "התאהבת אהבה ללא גבול בבת בני עקיבא. אמרת לי: עוד שנייה היא בת 17 ואני מיד מתחתן איתה, יוסי.. וכך היה".

ראש המוסד ספד לקרוב משפחתו (חדשות 2)

"בסיטואציה אחרת היית מסתובב בין כולנו ולא משאיר אחד ללא חיבוק נשיקה או מילה טובה", הוסיף ראש המוסד. "כל מי שפה בקהל יודע שזה מה שהיית עושה - אבל עכשיו אתה דומם, עיניך לא יחייכו אלינו עוד. אבל מיכי אהובי, שא בכל זאת עיניך וראה איך כולם נתקבצו להגיד לך שלום ותודה".

כהן סיכם את ההספד קורע הלב במילים הבאות: "תודה שנלחמת את מלחמת העם והארץ עם המשפחה. בניך לתפארת הצבא, בנותיך בצבא ובשירות הלאומי. אני מתחייב בשם כל הקולגות שלי במערכת הביטחון שנמשיך יחד לעשות הכל כדי לשמור על מדינת ישראל מאוחדת ובטוחה נגד האיומים. היה שלום איש, איש שלום. אהבתי אותך אהבת נפש ואתה את כולנו. חיבוק חזק".

ילדיו של מיכי מרק בהלווייה (חדשות 2)

מוקדם יותר הגיעו מאות מכרים וקרובים לבית הכנסת בעתניאל בכדי לקחת חלק במסע ההלוויה. "אבא, תביט בנו מלמעלה תראה איך אנחנו חזקים", אמרו ילדיו.

"אני לא מאמינה שאנחנו נפרדים", ספדה לו בתו אורית. "רק לפני רגע עמדת איתי וחיזקת אותי. אמרת שלא תעזוב. אבל עכשיו אלוהים לקח אותך. כל הזמן אמרנו שאבא שבשמיים לוקח את הטובים ביותר, ואתה, אבא, הכי מדהים בעולם".

"לא עזבת את ההגה"

"אבא שלי היקר, כמה טוב הוספת לעולם", המשיכה. "כמה תרמת, כמה נתת מעצמך לאחרים, כל כך הרבה עשית למען אחרים. אני אוהבת אותך ואני ממש שמחה ושהספקתי להגיד לך את זה כל כך הרבה פעמים".

היום פנו עשרת ילדיו של מרק בסרטון מרגש לציבור בבקשה שיגיעו ללוויית אביהם. "הוא לא היה רק אבא שלנו, הוא היה אבא של כל כך הרבה אנשים", אמרו.

בפיגוע הירי שאירע ביום שישי בהר חברון נרצח מיכאל, מנהל ישיבת ההסדר ביישוב עתניאל, לעיני בני משפחתו - אשתו שנפצעה קשה מאוד ושניים מילדיהם, נערה בת 14 ונער כבן 15.

זירת הפיגוע ביום שישי (דוברות כב"ה מחוז יו"ש)