"תראה אותנו שבורים, אבל חזקים"

מאות משתתפים במסע הלוויה של מיכאל מרק שנרצח מאש מחבלים בפיגוע בכביש 60. ילדיו עלו יחדיו לבמה וספדו לו. בתו: "אני אוהבת אותך ואני ממש שמחה שהספקתי להגיד לך את זה כל כך הרבה פעמים. תודה לך על כל שנייה, תודה שננת לי כוחות"‎‏

מאות הגיעו הבוקר (ראשון) לבית הכנסת בעתניאל בכדי לקחת חלק במסע ההלוויה של מיכאל מרק ז"ל שנרצח בפיגוע הירי בכביש 60 ביום שישי כשנסע עם אשתו וילדיו ברכב המשפחתי. "אבא, תביט בנו מלמעלה תראה איך אנחנו חזקים", אמרו ילדיו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

"אני לא מאמינה שאנחנו נפרדים", ספדה לו בתו אורית. "רק לפני רגע עמדת איתי וחיזקת אותי. אמרת שלא תעזוב. אבל עכשיו אלוהים לקח אותך. כל הזמן אמרנו שאבא שבשמיים לוקח את הטובים ביותר, ואתה, אבא, הכי מדהים בעולם".

"חינכת אותנו להיות חזקים", עתניאל (חדשות 2)

"אבא שלי היקר, כמה טוב הוספת לעולם", המשיכה. "כמה תרמת, כמה נתת מעצמך לאחרים, כל כך הרבה עשית למען אחרים. אני אוהבת אותך ואני ממש שמחה ושהספקתי להגיד לך את זה כל כך הרבה פעמים".

מיכאל מרק ז"ל (חדשות 2)

"תראה אותנו", אמרה, "שבורים אבל כל כך חזקים, והכול מהחינוך שלך, שלך ושל אמא. אין אבא כמוך. תודה שכעסת עליי כשעשיתי דברים לא טובים. תודה לך על כל שנייה, על כל דבר שנתת לי, שעזרת לי להיות מי שאני. תודה שנתת לי כוחות".

"בבקשה תתפלל על אמא שתקום ותבריא כי אנחנו צריכים אותה", הוסיפה. "בבקשה תפתח את שערי שמיים. כולנו צריכים אותך ומתגעגעים אליך המון המון. נלך עם האמונה והחינוך המדהים שנתת לנו. אני אוהבת אותך וכל כך מתגעגעת".

ילדיו של מרק בטקס ההלוויה (חדשות 2)

גם יהושע, בנו של מרק ז"ל נשא דברי הספד לאביו: "אבא, אתה לא אוהב דיבורים ושמכבירים במילים. אבל אתה, אבא שלי, מלא העוצמה והרכות, האיזון, ימין ושמאל, יין ויאנג, ונפש עמוקה. מבט אחד שלך נותן תשובה. העיניים שלך אמרו שיחד, נתגבר על כל צרה. ככל שהשנים עוברות מתבררים עוד עומקים ומתגלה קהל המעריצים".

"נילחם בטרור וננצח"

בפתח מסע ההלוויה ספד לו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בבית הכנסת בעתניאל. "מה יותר תמים ונטול שנאה ממשפחה שנוסעת להיות עם הסבתא בליל שבת", שאל הנשיא. "גזלה אותך יד המרצחים ממשפחתך בדם קר לנגד עיני שניים מילדיך למול עיניה של רעייתך חווה שנפצעה באופן קשה".

עתניאל, היום (TPS)

"היית אדם שאוהב את מלאכת הכפיים וכובש את ספסל בית המדרש", הוסיף. "מנהל שהוא גם מורה דרך, מעמודי התווך של עתניאל, אדם ישר וצנוע שנתן מעצמו גם כשידע שאולי לא יוכלו להשיב לו בחזרה. בן למשפחה רבת זכויות בביטחון ישראל ובתקומת הארץ. משפחה שיודעת יגון ושכול. בכל עת שהיכה השכול בשערי יישוב ביתך, בבית דפנה מאיר, אמרת שבשמיים בוחרים את המובחרים שבמובחרים - בפינצטה".

"הטרור מלווה אותנו מדורי דורות, אך איננו חוששים ואיננו מרפים את אחיזתנו בקרקע", אמר הנשיא. "הטרור לעולם לא ערער את אחיזתנו בארץ, דם יהודי אינו הפקר, נילחם בטרור וננצח".

"העם האהוב איתנו כל הזמן"

מוקדם יותר היום פנו עשרת ילדיו של מרק בסרטון מרגש לציבור בבקשה שיגיעו ללוויית אביהם. "הוא לא היה רק אבא שלנו, הוא היה אבא של כל כך הרבה אנשים", אמרו.

"אבא שלנו אהב כל כך הרבה אנשים וכל כך חשוב לנו שאנשים יבואו כי הוא באמת היה של כולם", אומרים ילדי משפחת מרק. "תבואו, כל אחד ישמע משהו טוב שאבא היה ותיקחו את הטוב הזה ותהיו אנשים יותר טובים. תהיו אנשים יותר טובים ויותר אוהבים".

אמם של הילדים, חווה מרק, שנפצעה בפיגוע הירי עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים - כשמצבה מוגדר קשה אך יציב. פרופ' אבי ריבקינד, מנהל יחידת הטראומה במחלקה הכירורגית במוסד הרפואי, עדכן כי היא "מראה סימני התעוררות אבל היא כרגע עדיין מונשמת ומורדמת". יחד עם ההורים היו ברכב גם שניים מילדיהם שמצבם מוגדר כעת טוב. "הילד השתחרר מהמחלקה", אמר פרופ' ריבקינד, "והבת, שנותחה - במצב יציב לחלוטין. היא הועלתה למחלקה".