משפחת שאול חסמה את מעבר כרם שלום: "המשאיות - פרס לחמאס"

משפחתו של החייל שנהרג במבצע צוק איתן חסמה את מעבר כרם שלום לכניסת משאיות שעליהן אספקת ציוד הומניטרי לרצועת עזה, כחלק מהמחאה נגד הסכם הפיוס עם טורקיה. "זה הסכם גרוע למשפחות, זה פרס לחמאס והפסד לישראל", אמר האב, הרצל שאול

לאחר שהודיעו כי בכוונתם להחריף את המאבק בשל החתימה על הסכם הפיוס עם טורקיה, משפחתו של אורון שאול ז"ל הגיעה הבוקר (ראשון) למעבר כרם שלום בצעד מחאה. המשפחה חסמה את המעבר לכניסת משאיות לעזה כחלק ממלחמתם להחזרת גופתו של אורון מידי חמאס. במקביל ממשיך אוהל המחאה שהקימו בני המשפחה לתפקד מירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נותנים להם כל כך הרבה, משאיות נכנסות לעזה ולא יחזירו את הבן שלי", אמרה אימו של שאול, זהבה. "לא יקרה דבר כזה ולכן אנחנו כאן, מנסים לעצור את המשאיות בגופנו כדי שיידעו שלא ניתן שזה יימשך כך. ממשלת ישראל צריכה להבין את זה - היא שלחה את הבן שלי לצוק איתן ומחובתה להחזירו אלינו. לא נעשה מספיק כדי להחזיר את הבנים".

"אנחנו לא נגד ההסכם עם טורקיה אבל זה הסכם גרוע למשפחות, שלא מוזכר בו החזרת הבנים, זה פרס לחמאס והפסד לישראל", אמר האב, הרצל שאול. "הם מקבלים כל יום משאיות ואנחנו לא מקבלים כלום. רה"מ קיבל שנתיים של שקט, עם אין ספור הבטחות שהוא ידאג להחזיר את הבנים. חתמת על הסכם עם טורקיה ושום סעיף לא מופיע שם".

זהבה והרצל שאול (עזרי עמרם, חדשות 2)

אדם נוסף שנמצא במעבר הוא אילן שגיא, ששכל את בנו ארז ז"ל במבצע צוק איתן. הוא נשכב על הכביש לפני המשאית.

במקביל למחאת משפחת שאול, צפוי להימשך גם המאבק של קרובי הישראלים המוחזקים בעזה - אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד. בשבוע שעבר פנה אחיו של אורון שאול ז"ל, אבירם, במכתב פתוח לראש הממשלה בנימין נתניהו - אותו פרסם בחשבון הפייסבוק שלו, ובו הטיח בנתניהו כי לא עשה מספיק כדי להחזיר את גופתו של אחיו מרצועת עזה.

אילן שגיא, הבוקר (עזרי עמרם, חדשות 2)

"ההסכם גרוע למשפחות". הרצל שאול (חדשות 2)

"נתניהו, באיזו זכות אתה כועס עלינו?"

"צפצפת עלינו שנתיים שלמות, שנתיים שלמות שבהם לא פצינו פה, שנתיים שלמות שבהם נתנו לך ולכל הסובבים אותך יד חופשית מבלי להתערב", כתב שאול. "אתמול זומנו לפגישה, נפגשנו, ומה היה לך להגיד לנו? הפעם עברת כל גבול. לכעוס עלינו? אתה מרשה לעצמך לכעוס עלינו? באיזה זכות?".

אבירם שאול עם אחיו אורון ז"ל (מתוך פייסבוק)

"אתם חייבים לנו, לא אנחנו לך, אנחנו שלחנו את הדבר הכי יקר לנו בעולם והוא לא חזר", המשיך האח. "אמרת שלא הבטחת לנו, יצאת מהר לתקשורת כדי שחלילה לא יחשבו תושבי מדינת ישראל שהבטחת ולא עמדת בהבטחה. זה לא מעניין אם הבטחת או לא, אתה מחויב להחזיר את אורון והדר".

"ההסכם שמשאיר את הדר ואורון מאחור נחתם ואושר אבל אותך זה לא מעניין", האשים שאול את ראש הממשלה. "כי רק מה שמעניין אותך זה אתה, אתה, אתה ועוד פעם אתה, העיקר ש'עסקת' הגז עם טורקיה תניב עוד קצת שקלים למדינה. לא על הגב שלנו, לא על הגב של אורון והדר".