ילדיו של מיכאל מרק: "בואו ללוויה של אבא"

יומיים לאחר שנרצח בפיגוע הירי בכביש 60 יובא היום מיכאל מרק למנוחות. עשרת ילדיו, שנותרו יתומים מאב, פנו לציבור בסרטון מרגש בו ביקשו שכמה שיותר אנשים יגיעו ללווייה. "אבא שלנו אהב כל כך הרבה אנשים וכל כך חשוב לנו שאנשים יבואו כי הוא באמת היה של כולם", אמרו

מיכאל מרק ז"ל, שנרצח בפיגוע הירי בכביש 60 ביום שישי כשנסע עם אשתו וילדיו ברכב המשפחתי, יובא למנוחות היום (ראשון) בשעה 11:00 בבית העלמין בירושלים. בסרטון מרגש פנו הבוקר עשרת ילדיו לציבור בבקשה שיגיעו ללוויית אביהם: "הוא לא היה רק אבא שלנו, הוא היה אבא של כל כך הרבה אנשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אבא שלנו אהב כל כך הרבה אנשים וכל כך חשוב לנו שאנשים יבואו כי הוא באמת היה של כולם", אומרים ילדי משפחת מרק. "תבואו, כל אחד ישמע משהו טוב שאבא היה ותיקחו את הטוב הזה ותהיו אנשים יותר טובים. תהיו אנשים יותר טובים ויותר אוהבים".

מיכאל מרק ז"ל (באדיבות המשפחה)

אמם של הילדים, חווה מרק, שנפצעה בפיגוע הירי עדיין מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים - כשמצבה מוגדר קשה אך יציב. פרופ' אבי ריבקינד, מנהל יחידת הטראומה במחלקה הכירורגית במוסד הרפואי, עדכן כי היא "מראה סימני התעוררות אבל היא כרגע עדיין מונשמת ומורדמת". יחד עם ההורים היו ברכב גם שניים מילדיהם שמצבם מוגדר כעת טוב. "הילד השתחרר מהמחלקה", אמר פרופ' ריבקינד, "והבת, שנותחה - במצב יציב לחלוטין. היא הועלתה למחלקה".

בנו של הרב מרק שנרצח בפיגוע, שיחזר את הרגעים בהם ראה את אביו נרצח לנגד עיניו. "ירו עלינו מהצד של אחותי, היא ישבה מהשמאל שלי, ואז פתאום אבא לא זז יותר", הוא אמר.

הנער, שנפצע באורח בינוני בפיגוע, סיפר כי הרכב שבו נסעו התהפך כתוצאה מאובדן השליטה של אביו על המכונית, ולאחר מכן עוברי אורח פלסטינים שהיו במקום סייעו להם בחילוץ מהרכב. "ערבים הצליחו לפתוח את הדלת ולהוציא אותנו, שמו אותנו ברכב שלא יקרה לנו כלום".