הוריה של הלל לרה"מ: "חשבנו שאתה משלנו, מי יעזור לנו?"

לאחר ששכלו את בתם שנרצחה כשישנה במיטתה, דרשו הוריה של הלל אריאל מרה"מ שהגיע לניחום אבלים לפעול להפסקת הטרור ולהמשיך את הבנייה בקריית ארבע. "אני לא יכולה שהקטנות ישאלו 'אמא מתי הערבי ירצח גם אותנו?'", אמרה בכאב אמה של הלל. התיעוד המלא - הערב באולפן שישי

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והשר אורי אריאל ביקרו הבוקר (שישי) בבית משפחת אריאל בקריית ארבע, בו נרצחה אתמול הלל ז"ל בת ה-13 על ידי מחבל שפרץ לביתה ודקר אותה בשנתה. בסרטון של רגעי הביקור שישודר במלואו הערב ב"אולפן שישי", נשמעים הוריה של הלל כשהם דורשים מרה"מ להמשיך את הבנייה בקריית ארבע כדי למנוע את הפיגועים הבאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו פה לא בשביל ללכת", אמר אביה של הלל. "יש לנו פה נוף, אני לא רוצה לראות את הנוף הזה. מתוכננת פה שכונה, אני לא רוצה לראות את הנוף, אני רוצה לראות את השכונה".

"חשבנו שאתם משלנו", אמרה אמה של הלל לראש הממשלה. "אנחנו הבוחרים הכי נאמנים. אם הייתה ממשלת שמאל לא הייתי אומרת כלום, הייתי אומרת תודה שבאת נותנת לך יין ושלום, אתה משלנו אנחנו צריכים אותך, מי יעזור לנו?".

"בעלי צריך לקום מחר בבוקר, מחרתיים בבוקר, לעבוד בכרמים, הוא לא יכול להיות תחת התקפת טרור, אני לא יכולה לאבד גם אותו", הוסיפה האם בכאב. "אני לא יכולה שהקטנות ישאלו 'אמא מתי הערבי ירצח גם אותנו?'. אנחנו קהילה חזקה, עוד ישוב פה, עוד בנייה פה, עוד מערכת של עוצמה, אנחנו צבא הגנה לישראל וצריך להיות התקפיים".

רה"מ נתניהו שוחח עם ההורים ובני המשפחה ואמר להם כי "אנחנו נחזק פה. חוץ מהלחימה, נחזק. אשב עם שר הביטחון ונחליט כיצד לחזק את היישוב".

בתום הביקור סיפר נתניהו כי נכנס לחדרה של הלל, בו נרצחה במיטתה בזמן שישנה. "לראות את החדר של הלל, לראות את כתמי הדם שם ליד מיטתה וספרים ובגדים של ילדה קטנה, זה מזעזע", אמר. "זה מזכיר לנו שוב מול מי ומול מה אנחנו עומדים", הוסיף נתניהו. "הם רוצים לעקור נטוע ואנחנו נעמיק את השורשים. הם לא יוציאו אותנו מכאן התרשמתי מהמשפחה המופלאה הזאת, הם לא ישברו את רוחה וגם לא את רוחנו. אנחנו נעמיק שורשים".