משפחת שאול: "נחסום משאיות לעזה"

קרוביו של אורון שאול ז"ל, שנפל בעזה במבצע צוק איתן וגופתו מוחזקת בידי חמאס, החליטו להחריף את תגובתם להסכם עם טורקיה ולאי-החזרת בנם. אתמול, עוד לפני הצעד הדרמטי, יצא אחיו של שאול במתקפה חריפה נגד נתניהו: "מה שמעניין אותך זה אתה, אתה, אתה ועוד פעם אתה"

אבירם שאול עם אחיו אורון ז"ל (מתוך פייסבוק)

לאחר אישורו הסופי של הסכם הפיוס שנחתם שלשום בין ישראל לטורקיה, משפחת שאול מגבירה את הלחץ: אתמול (חמישי) הודיעו קרוביו של החייל אורון שאול ז"ל כי המאבק למען החזרת גופתו מידי חמאס "עולה מדרגה". אוהל המחאה שהקימו בני המשפחה ימשיך לתפקד מירושלים - והקרובים יפעלו גם לבלימת משאיות הסיוע לעזה בתחילת השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביום ראשון בשעה 08:30 נתייצב במחסום כרם שלום ונחסום בגופנו את מעבר המשאיות עם המזון והסחורות מישראל לעזה", מסרו בני המשפחה. כמו כן ההורים צפויים להתייחס מחדש לפרשה בתחילת השבוע ולהמשיך בטון הביקורתי כלפי החלטת נתניהו שלא לכלול את המאמץ להחזרת גופותיהם של אורון ושל הדר גולדין ז"ל מידי חמאס. במקביל צפוי להימשך גם המאבק של קרובי הישראלים המוחזקים בעזה - אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד.

אתמול פנה אחיו של אורון שאול ז"ל, אבירם, במכתב פתוח לראש הממשלה בנימין נתניהו - אותו פרסם בחשבון הפייסבוק שלו, ובו הטיח בנתניהו כי לא עשה מספיק כדי להחזיר את גופתו של אחיו מרצועת עזה.

זהבה שאול מחוץ לישיבת הקבינט

"נתניהו, באיזו זכות אתה כועס עלינו?"

"צפצפת עלינו שנתיים שלמות, שנתיים שלמות שבהם לא פצינו פה, שנתיים שלמות שבהם נתנו לך ולכל הסובבים אותך יד חופשית מבלי להתערב", כתב שאול. "אתמול זומנו לפגישה, נפגשנו, ומה היה לך להגיד לנו? הפעם עברת כל גבול. לכעוס עלינו? אתה מרשה לעצמך לכעוס עלינו? באיזה זכות?".

"אתם חייבים לנו, לא אנחנו לך, אנחנו שלחנו את הדבר הכי יקר לנו בעולם והוא לא חזר", המשיך האח. "אמרת שלא הבטחת לנו, יצאת מהר לתקשורת כדי שחלילה לא יחשבו תושבי מדינת ישראל שהבטחת ולא עמדת בהבטחה. זה לא מעניין אם הבטחת או לא, אתה מחויב להחזיר את אורון והדר".

"ההסכם שמשאיר את הדר ואורון מאחור נחתם ואושר אבל אותך זה לא מעניין", האשים שאול את ראש הממשלה. "כי רק מה שמעניין אותך זה אתה, אתה, אתה ועוד פעם אתה, העיקר ש'עסקת' הגז עם טורקיה תניב עוד קצת שקלים למדינה. לא על הגב שלנו, לא על הגב של אורון והדר". 

מחאת המשפחות, אתמול (חדשות 2)

קודם לכן אישר הקבינט המדיני-ביטחוני את המתווה שגובש עם אנקרה. שלושה שרים התנגדו - ליברמן, בנט ושקד - בעוד שבעה תמכו. בתום הישיבה נמסר כי "הדיון בקבינט היה מעמיק ונמשך ארבע וחצי שעות". כמו כן הוחלט לקדם דיון בהקדם על תנאי כליאת אסירי חמאס בישראל - על מנת לייצר מנופי לחץ על חמאס על מנת להחזיר את גופות החיילים ואת האזרחים הישראלים.
הקבינט החליט להקים צוות שרים מתוך הקבינט, שילווה ויטפל באופן רצוף בנושא השבויים והנעדרים. בנוסף, יתקיים בקרוב דיון על המלצות ועדת שמגר על מדיניות ישראל בעניין אירועי שבויים ונעדרים.

לאחר החלטת הקבינט זעמה משפחתו של הדר גולדין ז"ל על אישור ההסכם: "אנו מביעים צער עמוק ואכזבה על ההחלטה שקיבלה ממשלת ישראל, לאשר את ההסכם עם טורקיה, מבלי לכלול את השבת בנינו הדר ואורון ובניגוד למה שהובטח לנו על ידי ראש הממשלה". עוד טענו קרוביו של הקצין שנפל בעזה וגופתו מוחזקת בידי חמאס כי "מדובר בהסכם שהוביל ראש הממשלה, בצעד לא דמוקרטי, אשר נוגד את הערכים הבסיסיים של צה״ל ומדינת ישראל מיום הקמתה של המדינה. ראש הממשלה הפך את חמאס לצד בהסכם באמצעות טורקיה, שלוקחת חסות על הארגון. בכך מעודד ראש הממשלה את הטרור ומעניק פרס לחמאס".