"נסיכה שלי, לא הספקנו להיפרד"

מאות השתתפו בהלווייתה של הלל יפה אריאל בת ה-13, שנרצחה ע"י מחבל כשישנה במיטתה. אמה רינה אמרה בבכי: "כל יום ישבנו לדבר, לא הספקנו עוד כל כך הרבה". מורתה של הלל למחול: "עכשיו את רוקדת בשמיים"

אמה של הלל במהלך ההלוויה (יונתן סינדל, פלאש 90)

מאות חברים, מכרים ובני משפחה ליוו היום (חמישי) את הלל יפה אריאל בדרכה האחרונה בבית העלמין בחברון. הלל נרצחה הבוקר בפיגוע בקריית ארבע, לאחר שמחבל פלסטיני בן 17 פרץ לביתה ודקר אותה למוות בשנתה. "נסיכה שלי, עוד לא הספקנו להיפרד", אמר אמה רינה בבכי במהלך מסע ההלוויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איך אפשר להספיד פרח, ילדה בת 13.5", אמרה האם על בתה. "לפני 13 שנים וחצי היו הרבה אתגרים וניסיונות להביא ילדים. ילדתי אותך, היית לי האור בחיי. הפכת אותי לאמא, להיות כמו עוד אמהות. אלוהים נתן לי לפני 13 שנים פיקדון. אני מחזירה לו את הפיקדון באהבה, באמונה, אבל דע לך כי הללי הגיעה עד כסא הכבוד. אך אין עוד מקום, אלוהים, צפוף שם למעלה.  אני מתחננת שהלל תהיה הקורבן האחרון".

בהמשך ההספד, פנתה האם רינה אל אמו של המחבל שרצח את בתה הלל. "אני פונה לאם הערבייה ששלחה את בנה לדקור: אני חינכתי את הבת שלי לאהבה, אך את חינכת את בנך לשנאה. תעשו בדק בית. אנחנו חזקים, אנחנו כאן כדי להישאר".

מאות מלווים את הלל בדרכה האחרונה

גם אסתר מרום, מורתה למחול של הלל, ספדה לה. "שנים אנחנו רוקדים לצל טרור ובסוף הוא דופק לנו בדלת", אמרה בעודה דומעת. "בוקר אחרי ערב כל כך מרומם אי אפשר לעכל. להיפרד מאיתנו אחרי ערב כזה זה בלתי אפשרי. עכשיו את רוקדת את הריקוד האחרון בשמיים".

"חוליה בשרשרת הגבורה היהודית"

בין הסופדים היה גם שר החינוך נפתלי בנט שביקש להשתתף בצערה של המשפחה. "לא היית צריכה להיות כאן היום", אמר. "כל עם ישראל מאוחד היום, כולנו כואבים. אבל הלל, הגענו לחבק אותך מאוחר מדיי. יש מי שהתמונה הזאת, השלווה הזאת, והיופי שלך מוציא ממנו תאוות רצח שאנחנו פשוט לא מצליחים להבין. יותר ממאה שנה אנחנו נאבקים על המקום שלנו בארץ הזאת. באנו לכאן עם טוריות ומעדרים ופגשנו רובים וסכינים. את, הלל, חוליה בשרשרת הגבורה היהודית".

"אויבינו חושבים שהם יכולים לקטוע את השרשרת היהודית", המשיך בנט. "מי שמוותר על קרית ארבע וחברון מוותר על ארץ ישראל כולה. המלחמה הזו תימשך כל עוד אויבינו לא יתייאשו מלסלק אותו. הם צריכים להיות מוצבים בפני ברירה: לבחור בחיים או לא לחיות. אנחנו ניאחז באדמתנו ונבנה בה, בשרונה בתל אביב ובחברון".

למספידים הצטרף גם חבר מפלגתו של בנט, שר החקלאות אורי אריאל, קרוב משפחתה של הלל: "אנחנו, בני האדם, אומרים לאבלים - בבניין הארץ ננוחם. זו מצווה, זו הנחייה ואני עומד פה ואומר לך הלל ולכם משפחת אריאל על כל שלוחותיה: נשבענו היום לבנות עוד יותר את ארץ ישראל".

בהמשך תקף אריאל את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן והאשים אותו באחריות לפיגוע. "מי שאחראי לרצח הזה הוא אחד: מי שאומר על יהודים שהם מרעילי בארות, הוא באופן אישי ולאומי לרצח הזה כמו גם לכל הטרור שמשתולל", טען." לא שהוא לא פרטנר לשלום, הוא לא פרטנר לכלום והוא לא צריך להיות בקרבנו".

רינה אריאל, אמה של הלל בריאיון לשש עם... (TPS)

"מחקירת האירוע עולה כי המחבל, מוחמד טראירה, בן 17 מבני נעים, הצליח לחדור לבניין שבקצה שכונת גבעת החרסינה, פרץ לאחד הבתים - ודקר את הנערה בזמן ששהתה בחדר השינה.

באותו הזמן, פרצו חברי כיתת הכוננות של היישוב אל הבניין במטרה לעצור את המחבל. הם ירו וחיסלו אותו, ובמהלך האירוע נפגע אחד מהם, כבן 30, שסובל מפצעי ירי.

המחבל, מוחמד טראירה

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לנערה טיפול רפואי תוך כדי פינוי לבית החולים שערי צדק בירושלים - אלא, שכאמור, מותה נקבע כעבור זמן קצר. הפצוע הנוסף, במצב קשה, פונה לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא סובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון והתחתון.