לפני הרצח: הריקוד האחרון של הלל

אמש עוד הספיקה הלל יפה אריאל להשתתף במופע מחול בירושלים – שעות לפני שמחבל פרץ לחדרה ורצח אותה במיטתה. רגעים לפני הרצח שלחה אמה של הלל הודעה למנהלת הסטודיו והודתה לה על הערב. שתי דקות לאחר מכן כתבה: "תתפללי על הלל, היא בלי דופק"

"ילדה אצילית". הלל במופע אמש (עמיחי מעטוף)

הלל יפה אריאל, הנערה בת ה-13 שנרצחה הבוקר (חמישי) בפיגוע דקירה בביתה שבקריית ארבע, רקדה במשך שנים בלהקת המרכז לאמנויות הריקוד והמחול. אמש, שעות ספורות לפני שמחבל פרץ לחדרה ודקר אותה בשנתה, הלל עוד הספיקה להשתתף במופע מחול לנשים בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא חזרה אתמול בלילה מאוחר מהמופע והמשיכה לישון עד מאוחר ונרצחה במיטתה", אמרה מנהלת הסטודיו ומרכזי הריקוד, אסתר מירום. "הלל רקדה המון שנים בהצטיינות. היא ילדה אצילית וענווה".

מירום סיפרה על ילדה שקטה, שרק בריקוד שמע הקול החזק שלה. "היא הייתה ילדה אהובה", ציינה מנהלת הסטודיו. "הלל מעולם לא פגעה באף אחת מהחברות בלהקה. אנחנו המומים. הבנות שרקדו איתה שבורות לגמרי".

"השמיעה את קולה בריקוד". מתוך המופע בירו (עמיחי מעטוף)

בזמן האירוע שלחה אמה של הלל, שלא ידעה על המתרחש בביתה, הודעה למירום ובה הודתה לה וסיפרה לה שהריקוד הוא עוגן מרכזי בחייה. "היא כל כך רצתה שהיא תמשיך לרקוד ולהתפתח בתחום", סיפרה מירום. שתי דקות לאחר מכן, שלחה לה האם הודעה על הפיגוע: "תתפללי על הלל. היא בלי דופק".

"אנחנו כולם בצער, יש לנו כאב מאוד מאוד גדול", ציינה דודתה של הלל. "קשה לנו להאמין, לספוג את הדבר הזה. אני חושבת שעצם זה שנכנסים לבית אומר שיש להם תעוזה. הלל הייתה ילדת זהב, ילדה חכמה, עם מידות טובות, יפהפייה. היא באה אחרי כל כך הרבה שנים של מאמץ. היא באה בשביל לומר משהו. זה כאב גדול עבור כולנו".

מחקירת האירוע עולה כי המחבל, מוחמד טראירה, בן 17 מבני נעים, הצליח לחדור לבניין שבקצה שכונת גבעת החרסינה, פרץ לאחד הבתים - ודקר את הנערה בזמן ששהתה בחדר השינה.

זירת הפיגוע, הבוקר

באותו הזמן, פרצו חברי כיתת הכוננות של היישוב אל הבניין במטרה לעצור את המחבל. הם ירו וחיסלו אותו, ובמהלך האירוע נפגע אחד מהם, כבן 30, שסובל מפצעי ירי.

נרצחה בשנתה. בית משפחת אריאל

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לנערה טיפול רפואי תוך כדי פינוי לבית החולים שערי צדק בירושלים - אלא, שכאמור, מותה נקבע כעבור זמן קצר. הפצוע הנוסף, במצב קשה, פונה לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא סובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון והתחתון.