"הלל ישנה בשלווה – ונרצחה במיטה"

אמה של הלל יפה אריאל, בת ה-13 שנרצחה בביתה בקריית ארבע, נפרדה מבתה בבית החולים. "היא הייתה ילדה שמחה", מיררה האם בבכי. הלל תובא למנוחות בשעה 18:00 בחברון. בצה"ל נערכים לכתר את הכפר שממנו יצא המחבל

"הבת שלי פשוט ישנה שלווה, רגועה, ילדה שמחה" - כך, בדמעות, סיפרה אמה של הלל יפה אריאל על מותה של בתה, שנרצחה על ידי מחבל בן 17 בביתה שבקריית ארבע. "היא ישנה במיטתה כמו כל המתבגרים בחופש. ואז בא מחבל לבית ורצח אותה". הלווייתה של הלל תיערך בשעה 18:00 בבית העלמין בחברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני אמא, אני קטונתי, אני לא אומרת כלום", הוסיפה האם. "אני רק מבקשת שכל אחד יתבונן בכאב. תבואו לנחם, תבואו לחזק, תבואו להגיד שקריית ארבע שלנו והיא עדיין מקום שאפשר לחיות בו ולא למות. הלל, יהי זכרך ברוך".

דודתה, של הלל, אמרה כי "היום היה רצח של ילדה מדהימה בשם הלל יפה". הדודה הוסיפה כי "הלל הילדה המדהימה ביותר בעולם. אנחנו באבל גדול. הילדה עברה לילה של ריקוד ושמחה. זה היה ערב שלמדה לרקוד והופיעה. בבוקר היא ישנה יותר מאוחר. נכנס מחבל מתועב, רצח ילדה בשינה בתוך ביתה".

הלל יחד עם משפחתה

"אנחנו כולם בצער, יש לנו כאב מאוד מאוד גדול", ציינה דודתה של הלל. "קשה לנו להאמין, לספוג את הדבר הזה. אני חושבת שעצם זה שנכנסים לבית אומר שיש להם תעוזה. הלל הייתה ילדת זהב, ילדה חכמה, עם מידות טובות, יפהפייה. היא באה אחרי כל כך הרבה שנים של מאמץ. היא באה בשביל לומר משהו. זה כאב גדול עבור כולנו".

מחקירת האירוע עולה כי המחבל, מוחמד טראירה, בן 17 מבני נעים, הצליח לחדור לבניין שבקצה שכונת גבעת החרסינה, פרץ לאחד הבתים - ודקר את הנערה בזמן ששהתה בחדר השינה.

ביתה של הנערה בקריית ארבע

באותו הזמן, פרצו חברי כיתת הכוננות של היישוב אל הבניין במטרה לעצור את המחבל. הם ירו וחיסלו אותו, ובמהלך האירוע נפגע אחד מהם, כבן 30, שסובל מפצעי ירי.

כוחות ההצלה שהוזעקו לפיגוע

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לנערה טיפול רפואי תוך כדי פינוי לבית החולים שערי צדק בירושלים - אלא, שכאמור, מותה נקבע כעבור זמן קצר. הפצוע הנוסף, במצב קשה, פונה לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא סובל מפצעי ירי בפלג גופו העליון והתחתון.

המחבל שרוע לאחר שחוסל

בעקבות הפיגוע צה"ל כיתר את הכפר בני נעים שבדרום הר חברון, משם יצא המחבל בן ה-17 - מוחמד טראירה. לגזרה הוקפץ גם מח"ט יהודה בעקבות ההתפתחויות האחרונות.

תמונת המחבל מקריית ארבע

מח"ט יהודה בזירת הפיגוע