"ילדים, אל תפנו עורף להוריכם": אסתי וינשטיין הובאה למנוחות

מאות ליוו למנוחות את אסתי וינשטיין (50), החרדית שיצאה בשאלה ושמה קץ לחייה בשל הנתק מבנותיה. בן זוגה ספד לה באמצעות גיסו ופנה למשפחות אחרות שנמצאות במצב דומה: "אל תתנו לשום רב להביא לשנאה וניכור"

מאות בני אדם מלווים בשעה זו למנוחות את אסתי וינשטיין (50), החרדית לשעבר שיצאה בשאלה ושמה קץ לחייה לאחר שהקשר שלה עם שש מתוך שבע בנותיה נותק. גופתה של אסתי נמצאה שלשום ברכב באשדוד לאחר מספר ימים שבהם הייתה נעדרת ונערכו חיפושים אחריה. על פי בקשתה האחרונה של אסתי, ההלוויה מלווה בשירים ורבים מהמנחמים - בהם גם כאלה שלא הכירו את אסתי בחייה - הביאו עמם פרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני כל כך אוהבת אותך, אני תמיד אהבתי אותך", ספדה בתה של וינשטיין לאמה. "היית חברה ואמא ודמות להערצה. קשה למצוא את המילים. תמיד את מדהימה ומיוחדת, כוזרת לכולם ונמצאת שם. אני ושון בני אוהבים אותך ותמיד נזכור אותך בלב".

"אסתי יקרה שלי, הקהל פה בא למלא את האהבה שחסרה לך, אהבת שש הילדות שחיכית לפגוש", ספד לה בן זוגה. "עשינו מסע של חיפוש דרך אל הלב של בנותייך. האהבה שקיבלת ממני ומחברייך פשוט לא הספיקה".

פרחים ושירים בהלוויה (חדשות 2 / משפחתה של אסתי וינשטיין)

בן הזוג פנה בהספדו ישירות לשש בנותיה של אסתי שניתקו עמה קשר לאחר שיצאה בשאלה. "כעסה של אמכם ברור וגלוי, אך אסתי ידעה שקיים אשם בתרבות שבה אתן חיות", אמר, "תרבות שמחנכת לעצלנות ולפחדנות לטובת הרבנים".

"האחדות שלנו היא מקור החיים, אך כשאנשים נהיים דתיים זה הופך לאידיאולוגיה ורואים את האויב מבחוץ", הוסיף. "אל תתנו לשום רב להביא לשנאה ולניכור. ילדים חרדים, אל תפנו להוריכם עורף, אתם המפתח לאושרם. אסתי, את תהיי איתי תמיד, אוהב אותך מאוד".

"בעיר זו מתי בגלל בנותיי"

אחת מתוך שבע בנותיה של אסתי, שיצאה גם היא בשאלה, הייתה היחידה ששמרה עמה על קשר. אתמול קבע בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב כי הבת תהיה האחראית על טקס הקבורה. הבת פנתה לביהמ"ש לאחר שיתר בני המשפחה החרדית התעקשו לקבור את וינשטיין בטקס דתי. בתה התנגדה לדרישת בני המשפחה, שניתקו את קשריהם עם ויינשטיין בחייה, וטענה כי אמה כתבה במכתב ההתאבדות שלה כי היא מעוניינת בטקס קבורה צנוע עם פרחים ושיר.

הלוויתה של וינשטיין ז"ל

גופתה של ויינשטיין, בת 50 מאזור, נמצאה ביום ראשון כשבוע לאחר שנעלמו עקבותיה. הגופה נמצאה בחוף הקשתות באשדוד כשרכבה חונה במקום. ברכב נמצא פתק ובו נכתב: "בעיר זו ילדתי את בנותיי, בעיר זו מתי בגלל בנותיי".

וינשטיין יצאה בשאלה לפני מספר שנים ומאז היא התגוררה באזור עם בן זוגה ובתה. היא השאירה אחריה מכתב התאבדות. המשטרה ועמותת ה.ל.ל המסייעת ליוצאים ויוצאות בשאלה פרסמו בקשה לסיוע באיתורה של וינשטיין. בתה תמי ביקשה מכל עם ישראל לעזור ולמצוא את אמה.

אסתי וינשטיין ז"ל

"אני מבינה שאני חולה ותלותית ואני לא רוצה להמשיך ולהיות למעמסה עליכם", כתבה אסתי במכתב שהשאירה. "אל תשקיעו הרבה בטקס, משהו צנוע עם המון פרחים ותזכרו שזה מה שבחרתי שהכי טוב בשבילי וגם אם תגידו שאני אנוכית, אני מקבלת בהבנה את חוסר ההבנה שלכם".