גם בלילה: סובלים מעבודות בכביש

תושבי הכפר איבטין נאלצים להתמודד עם מפגעי רעש גדולים במיוחד בעקבות העבודות לפיתוח כביש 6. הם התקשרו למוקד 100 מספר פעמים, אלא שלטענתם הניידות לא הגיעו. המשטרה: המתלוננים ביטלו את הקריאה כשהניידת כבר הייתה בדרכה. כביש 6: העבודות מבוצעות בתיאום ובבקרה של הגופים הסביבתיים. האזינו לשיחה עם מוקד המשטרה

תושבי הכפר איבטין הסמוך לקריית אתא סובלים לאחרונה מרעש שנגרם מעבודות הפיתוח של כביש 6 - גם בשעות הלילה. התושבים פנו למשטרה, אולם לטענת התושבים התעלמו שם מפנייתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העבודות המואצות לפיתוח הכביש מתנהלות בציר המחבר בין חיפה לצומת סומך, ובכביש מספר 762 המחבר בין רכסים לטבעון. ההרחבה של הכביש המהיר מתחילה בצומת יקנעם, ממשיכה לצומת העמקים ועוברת דרך צומת סומך.

בשל כך, מוחמד ושכניו בכפר איבטין סמוך למוקד העבודות בכניסה הצפונית לחיפה, סובלים כבר חודשים מפגעי אבק ורעש לאורך כל שעות היממה, גם בלילה. התושבים ניסו לערב את המשטרה, אולם המאמצים עלו בתוהו.

אתר העבודות (חדשות 2)

"אני מעבירה לטיפול התחנה, הם צריכים לשלוח ניידת לשם", נשמעת המוקדנית במוקד 100 אומרת באחת השיחות שבהן התריעו התושבים על הרעש. בשיחה אחרת אמרה המוקדנית כי העניין בטיפול. אולם למרות ההבטחות, מוחמד טוען כי כמו בעבר, גם הפעם הניידת לא הגיעה למרות העובדה שהמתין שעה וחצי באתר העבודות.

מוחמד ממשיך לבקר מדי יום באתר העבודה ומתחנן בפני האחראים שיתחשבו בתושבי האזור. בינתיים, הרשויות מתעלמות ממחאת התושבים שמקווים שסלילת הכביש תסתיים כמה שיותר מהר.

האתר בשעות הלילה (חדשות 2)

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אכן אותרו הפניות למוקד 100. מדובר בעבודות לסלילת כביש 6 המאושרות בצו על פי חוק והחלטת מממשלה, כשהניידת הייתה בדרכה לקריאה השנייה המודיע ביטל את הקריאה עקב הפסקת העבודות. הקמת רעש הן מהעבירות המשפיעות ביותר על איכות החיים של התושבים ואנו פועלים לתת מענה לכל פנייה בכפוף לכמות האירועים ומסוכנותם בהיבטים של הצלת חיים. נושא העבודות בלילה ייבדק".

כמו כן, מהמשטרה נמסר כי ללא קשר לנאמר תתבצע פנייה לייעוץ המשפטי של כביש 6 על מנת לבחון את הפסקת העבודות.

מכביש 6 נמסר בתגובה: "במסגרת פרויקט לאומי להארכת הכביש לצפון וחיבורו לפריפריה, העבודות מבוצעות בתיאום ובבקרה מלאה של הגופים הסביבתיים ומנהל התכנון. מתקיים תיאום שוטף מול הרשויות ואכן התקיימו פגישות ובדיקות לבחינת הטענות המועלות על ידי התושב. ננקטו אמצעים מקטיני רעש לפנים משורת הדין לצורך שמירה על עבודה וחיים משותפים באזור ומאז לא התקבלו טענות נוספות בנושא".