יוגב לא משתף פעולה עם הבדיקה נגדו

במשרד מבקר המדינה נשלח מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ולשר האוצר כחלון ובו טענות על כך שיוגב – מנהל רשות החברות הממשלתיות – אינו משתף פעולה עם בדיקה שהעלתה חשד לעבירות פליליות מצידו. "הצוות לא קיבל את כל המידע שדרש ולא קיבל גישה למערכות המחשוב של הרשות", נכתב

אורי יוגב (פלאש 90)

לפני חצי שנה פרסמנו לראשונה כי בדיקת מבקר המדינה העלתה חשד לעבירות פליליות נגד אורי יוגב - מנהל רשות החברות הממשלתיות. הערב (שני) הגיע לידי חדשות 2 מסמך שנשלח ממשרד המבקר - ממנו עולה כי יוגב מסרב לשתף פעולה עם החקירה נגדו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הצוות לא קיבל את כל המידע שדרש והרשות לא מסרה לצוות הביקורת את כל תכתובות הדואר האלקטרוני הנוגעות לעבודת הוועדה, על אף דרישה מפורשת למסרם", נכתב ממשרד המבקר במכתב שנשלח ליוגב והעתקים ממנו נשלחו גם ליועץ המשפטי לממשלה ולשר האוצר. "הצוות אף לא קיבל גישה למערכות המחשוב של הרשות".

היועמ"ש מנדלבליט (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

על פי המכתב, צוות הביקורת של משרד מבקר המדינה דן עם אנשי רשות החברות הממשלתיות "על ליקויים מהותיים לכאורה בתהליך מינוי רו"ח בכמה חברות ממשלתיות". עוד נכתב כי "ליקויים אלו מעלים סימן שאלה בנוגע לתקינות מינוי רו"ח באותן חברות".

החשדות המדוברים נגד יוגב צצו ביקורת המדינה שנעשתה בחברת "מקורות" ובחברת "מקורות ייזום". החומר מעלה חשד גם לפעולה בניגוד עניינים בתקופה שבה ניהל יוגב את חברת White Water. כמו כן, עלו חשדות למינויים בלתי-תקינים ולחלוקת עבודה על-ידי יוגב בעת שהוא משמש כמנהל רשות החברות הממשלתיות.