המדריך: איך לנהוג כששוטר תנועה עוצר אותך?

כשנקלעים לסיטואציה הלא כל כך נעימה של מפגש עם משטרת התנועה, יש לנו כמה דחפים בסיסיים שאולי היה כדאי להימנע מהם, כמו הדחף לברוח מיד מהמקום או להתעצבן על השוטר. משה נוסבאום עם כל העצות

גם אם מה שהכי בא לכם לעשות זה ללחוץ חזק על דוושת הגז ולברוח משוטר התנועה שהורה לכם לעצור - כדאי שתילחמו באינסטינקט הזה. תעצרו בצד, ובזהירות קודם כל, כי יש סיכוי טוב שהוא קלט את מספר הרכב ואז הוא כבר יגיע אליכם. דבר שני - אם תברחו ותיתפסו - יש סיכוי שתהיו חשודים גם בעבירה נוספת של אי ציות לשוטר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אינסטינקט נוסף שמומלץ להילחם בו הוא הנטייה להתעצבן. אם לא תשמרו על קור רוח השוטר עלול להיות אולי סלחן פחות ממה שתכנן, ובמקרים קיצוניים הוא גם יוכל לייחס לכם עבירה נוספת של הפרעה לעובד ציבור בעת מילוי תפקידו, מה שעלול להוביל אפילו למעצר.

אל תמהרו להודות שביצעתם עבירה, גם אם אתם משוכנעים שהפעם זו באמת טעות שלכם. יכול להיות שיש נסיבות מקלות בשטח שלא הספקתם לחשוב עליהן, ובהמשך הן יעלו בדיון שתבקשו בבית משפט. כל הודאה במקום שתירשם על ידי השוטר עלולה לשמש נגדכם.

אילוסטרציה (אור מני / דוברות משטרת ישראל)

בקשו מהשוטר לראות את מה שרשם בדוח התנועה, ובעיקר איך הוא ניסח את גרסתכם. זה יכול למנוע טעויות שאתם תשלמו עליהן.

כולנו חמושים היום בטלפון חכם - צלמו בשטח עדויות שיוכלו לתמוך בגרסתכם אם תגיעו איתה לבית המשפט. עץ שמסתיר תמרור, סימוני תנועה דהויים על הכביש - כל אלה יכולים לעמוד לזכותכם.

אם השוטר חושד שנהגתם שיכורים ואתם משוכנעים שלא, אל תתנגדו לבדיקת מכשיר הינשוף. עדיף שתיבדקו ותוכיחו את חפותכם. כל התנגדות עלולה לשמש נגדכם בבית משפט כי גם השופט עלול לחשוב שדווקא יש לכם מה להסתיר.