אחותו של נעדר סולטן יעקב: "זאת הטעיה, היה פה ספין"

34 שנים אחרי קרב סולטן יעקב, פרחיה היימן דורשת מראש הממשלה "להפסיק להפקיר את הנעדרים". פרחיה היימן הפגינה מול משרד ראש הממשלה וטענה כי השבת הטנק מרוסיה, שלא היה הטנק שבו לחם אחיה, היה מעשה של הטעיה: "התנהגות לא ראויה ולא מכובדת"

פרחיה היימן, אחותו של יהודה כץ מנעדרי קרב סולטן יעקב, הגיעה היום (ראשון) להפגין מול משרד ראש הממשלה בירושלים בטענה כי ראש הממשלה מפקיר את הנעדרים. היימן טענה כי השבת הטנק מרוסיה הייתה "ספין" של ראש הממשלה וקראה: "לדאוג להשבת הנעדרים הביתה, ולא לטנקים שהיו ליד או בערך".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בראיון לחדשות 2 Online סיפרה היימן כי בשיחה אישית עמה אמר לה נתניהו כי ידאג להביא את הטנק שבו נלחמו הנעדרים וכי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אישר את הגעתו, בעוד שבפועל הוחזר טנק שאומנם השתתף בקרבות - אך ללא קשר ישיר לנעדרים.

הטנק שקיבל נתניהו ברוסיה

"במשך 34 השנים הללו למשפחות כץ, פלדמן ובאומל אין קבר לפקוד אותו, אבל עכשיו יהיה להם את הטנק הזה", אמר נתניהו בעת ביקורו ברוסיה. "שריד מקרב סולטן יעקב שהם יוכלו לבקרו ויוכלו גם לגעת בו ולגעת בזכר בניהם. נמשיך לחפש אותם כפי שאנו עושים גם לגבי הדר גולדין ואורון שאול".

"הוא אמר לי שהטנק של הנעדרים יגיע", הבהירה היימן. "אני ביקשתי להצטרף לנסיעה כדי לבקש מפוטין לדאוג לצוות ולא לטנק, ופתאום להפתעתי קיבלנו טנק שכלל לא שייך לנעדרים. בצה"ל יודעים כבר שבועות ארוכים שזה לא הטנק, וראש הממשלה הוא קצה הפירמידה בעניין הזה. מאחוריו יש מערכת שלמה שמתנהלת בצורה קלוקלת, לא ראויה, לא מכובדת - ולזה אני רוצה לשים סוף".

נעדרי קרב סולטן יעקב (דובר צה"ל)

היימן טענה בעבר כי יש ברשותה הקלטה של השיחה בינה לנתניהו, אך כעת הסבירה כי אין בכוונתה לחשוף אותה. "אני לא רוצה להיגרר למקום של שטיקים, טריקים ודברים לא מכובדים", הסבירה. "במיוחד היום - כ' בסיון - יום ההיעדרות של אחי, אני רוצה לשמור על מלייה נקי, מכובד וראוי".

"די בדברים שראש הממשלה אמר בפומבי בכדי להבין שיש כאן הטעיה", הוסיפה היימן. "האמירה בנוגע ל'טנק שהמשפחות יוכלו לגעת בו', ועצם העניין שהתקשר לשלושת משפחות נעדרי סולטן יעקב - לא צריך תעודת בגרות כדי להבין שיש פה ספין".