משפחת מנגיסטו: הוליכו אותנו שולל

בני משפחתו של אברה מנגיסטו שמוחזק ע"י חמאס הפגינו מול משרד רה"מ ותקפו את ההסכם הנרקם עם טורקיה שיאפשר סיוע לעזה. "לא ייתכן שחותמים הסכם בזמן שהוא מוחזק שם", אמרו. "נמשיך להיאבק עד שנראה אותו בבית"

משפחתו של אברה מנגיסטו, האזרח הישראלי שמוחזק בעזה, עלתה הבוקר (ראשון) לירושלים בכדי להפגין בכניסה למשרד ראש הממשלה. המשפחה דורשת מנתניהו שלא לאשר את הסכם הפיוס עם טורקיה שקובע כי יוכנס סיוע הומניטרי לעזה, לפני שיקבלו אות חיים מאברה ובטרם ייפתח משא ומתן לשחרורו. "הולכנו שולל, לא ייתכן שישראל תחתום על הסכם בזמן שאחי מוחזק שם", אמר אילן מנגיסטו, אחיו של אברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתנו אמון מלא בממשלת ישראל וחברי הכנסת שיעשו את עבודתם נאמנה", אמר מנגיסטו. "לאור ההסכם המתגבש עם טורקיה, נוכחנו לדעת שהוליכו אותנו שולל. חותמים עם טורקיה על הסכם הומניטרי בזמן שאח שלי החף מפשע, שהוא אינו חייל ולא הלך לפגוע באף אחד, מוחזק שם בידיהם. זכותה של מדינת ישראל לדרוש את זכויותיה ההומניטריות. באנו היום לירושלים לדרוש מראש הממשלה: תרים את הראש ותדרוש את אח שלי. אין שום הצדקה לכך שהוא שם". 

"לא ניתן יד להפקרות הזו שחמאס יהיה מעל החוק ההומניטרי", הוסיף מנגיסטו. "שמירה על אברה היא שמירה על זכויותיה ההומניטריות של מדינת ישראל. יש פה הורים, אבא ואמא שלא יודעים מה קורה איתו וחמאס חייב לשלם על זה".

"לשים סוף להפקרות", משפחת מנגיסטו (מטה המאבק לשחרור אברה מנגיסטו)

האח אילן ציין כי במהלך סוף השבוע שוחח באופן אישי עם ראש הממשלה נתניהו, אולם טען כי המשפחה תמשיך להיאבק עד לשחרור הבן. "נמשיך להשמיע צעקה - די לעוול ההומינטרי", אמר. "נמשיך לעמוד מול רה"מ, גם מול הצלב האדום שחייב להביע עמדה - האם חמאס הוא מעל החוק ההומניטרי הבינ"ל או לא. נעמוד גם מול שגרירות טורקיה שצריכה לתת יד בנושא, כמו שהם דואגים לפליטים ולרצועת עזה".

"רואים בחומרה את ההסכם המתגבש"

הפגנתם של בני משפחת מנגיסטו היום, באה בהמשך להחלטה המשותפת שקיבלו עם קרוביהם של סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול להיאבק בניסיונות להגיע להסדר פיוס מול טורקיה שלא יכלול את ילדיהם. "אנחנו רואים בחומרה רבה את ההסכם המתגבש בין מדינת ישראל וטורקיה, שאינו כולל את החזרת הבנים - בניגוד להבטחות מפורשות מפי ראש הממשלה בשנתיים האחרונות", אמרו אתמול במשפחת גולדין.

אורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו (באדיבות המשפחות)

"להבנתנו, בעצם החתימה על הסכם זה, ראש הממשלה ייכשל במבחן המהותי הראשון לאחר צוק איתן ויעניק פרס לחמאס על חטיפת סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול", הוסיפו. "הגיע הזמן שישראל תהיה זו אשר תגדיר מחירים לחמאס על חטיפת והחזקת חיילים, ולא כפי שהתרגלנו בשלושים השנים האחרונות - לשלם אנו מחירים כבדים לאויבינו".