מאבק המשפחות: "הסכם עם טורקיה – פרס לחמאס"

קרוביהם של אורון שאול, הדר גולדין ואברה מנגיסטו יוצאים למאבק ציבורי בדרישה לא לחתום על פיוס עם טורקיה מבלי לכלול את ילדיהם. משפחת גולדין: "חתימה תהווה כישלון של רה"מ". בלשכת נתניהו אומרים: "ממשיכים כל העת במאמצים להשיבם"

שאול, מנגיסטו וגולדין (באדיבות המשפחות)

המשפחות יוצאות למאבק ציבורי: קרוביהם של סגן הדר גולדין, סמ"ר אורון שאול ואברה מנגיסטו קוראות לראש הממשלה נתניהו להימנע מחתימת הסכם פיוס עם טורקיה שלא יכלול את ילדיהם. בלשכת רה"מ אומרים: "ממשיכים כל העת במאמצים להשיבם לישראל". היום (ראשון) ייפגשו צוותי המו"מ של טורקיה וישראל ברומא, שם הם צפויים לסגור סופית את פרטי ההסכם.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו רואים בחומרה רבה את ההסכם המתגבש בין מדינת ישראל וטורקיה, שאינו כולל את החזרת הבנים - בניגוד להבטחות מפורשות מפי ראש הממשלה בשנתיים האחרונות", אמרו אתמול במשפחת גולדין.

"כישלון של רה"מ". משפחת גולדין (פלאש 90, יונתן סינדל)

"להבנתנו, בעצם החתימה על הסכם זה, ראש הממשלה ייכשל במבחן המהותי הראשון לאחר צוק איתן ויעניק פרס לחמאס על חטיפת סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול", הוסיפו. "הגיע הזמן שישראל תהיה זו אשר תגדיר מחירים לחמאס על חטיפת והחזקת חיילים, ולא כפי שהתרגלנו בשלושים השנים האחרונות - לשלם אנו מחירים כבדים לאויבינו".

"הגיע הזמן שרה"מ יעמוד בהבטחות"

משפחתו של אברה מנגיסטו, האזרח הישראלי שמוחזק בעזה, תפגין הבוקר בכניסה למשרד ראש הממשלה בירושלים. המשפחה דורשת מנתניהו ומשרי הקבינט שלא לאשר את הסכם הפיוס לפני שיקבלו אות חיים מאברה ובטרם ייפתח משא ומתן לשחרורו.

"האם שכחנו אותו?". אמו של אברה מנגיסטו (רויטרס)

"אחי חולה, פגוע נפש ומוחזק בידי חמאס בניגוד לכל האמנות הבינלאומיות", אמר אחיו של מנגיסטו, אילן. "אברה עדיין חי. הוא אח שלי ושל כל אחד ואחת מאיתנו. האם שכחנו אותו? ראש הממשלה, עזור לאחי השבוי".

ביישוב פוריה כינסו אתמול לפנות ערב זהבה והרצל שאול, הוריו של אורון, מסיבת עיתונאים ובה פנו באופן פומבי לראש הממשלה נתניהו והצהירו על כוונתם להקים - לראשונה - מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה.

"הבן שלי יצא לקרב בעזה, עברו שנתיים והוא עוד לא חזר", אמרה זהבה. "במהלך השנתיים האלה נפגשנו רבות עם ראש הממשלה, שהבטיח שלא יהיה שום מו"מ עם אף גורם בלי שאורון והדר יהיו בשיח. זה הזמן שראש הממשלה צריך לעמוד בהבטחות שלו. לא ייתכן שייחתם הסכם בלי שהבנים יחזרו הביתה".

הוריו של אורון שאול הבהירו כי אם ההסכם עם טורקיה ייחתם ללא הסכמות לגבי שאול וגולדין, הם יפתחו במאבק ויקימו מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים. "אם לא יחזיר את הבנים, נצטרך לצאת ולעשות דברים שאני לא רוצה לעשות. הבטחת, תעמוד בהבטחה שלך".

"ממשיכים כל העת במאמצים" (פלאש 90, יונתן סינדל)

בלשכת ראש הממשלה התייחסו הערב לקריאת המשפחות. "ישראל ממשיכה כל העת במאמצים גלויים וחשאיים להשיב לישראל את חיילי צה"ל אורון שאול והדר גולדין ז"ל ואת שני אזרחי ישראל המוחזקים ברצועה", נמסר. "ישראל לא תחדל מפעילותה זו עד למימוש המשימה".