הוריו של אורון שאול: "לא לחתום על הסכם בלי הילדים"

רגע לפני החתימה הצפויה על הסכם פיוס בין ישראל לטורקיה, הוריו של סמ"ר אורון שאול כינסו מסיבת עיתונאים ובה קראו לראש הממשלה נתניהו להימנע מכל הסכם שלא כולל את אורון שאול והדר גולדין. זהבה שאול: "הגיע הזמן שראש הממשלה יעמוד בהבטחות שלו". גם משפחתו של החייל הדר גולדין שלחה הודעה לפיה היא מתנגדת להסכם

זהבה והרצל שאול, הוריו של סמ"ר אורון שאול, קיימו היום (שבת) מסיבת עיתונאים בביתם ביישוב פוריה וחזרו על דרישתם מראש הממשלה נתניהו - לא לחתום על הסכם פיוס עם טורקיה שלא יכלול את השבתם של שאול וסגן הדר גולדין.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבן שלי יצא לקרב בעזה, עברו שנתיים והוא עוד לא חזר", אמרה זהבה. "במהלך השנתיים האלה נפגשנו רבות עם ראש הממשלה, שהבטיח שלא יהיה שום מו"מ עם אף גורם בלי שאורון והדר יהיו בשיח. זה הזמן שראש הממשלה צריך לעמוד בהבטחות שלו. לא ייתכן שייחתם הסכם בלי שהבנים יחזרו הביתה".

אורון שאול והדר גולדין

הוריו של אורון שאול הבהירו כי אם ההסכם עם טורקיה ייחתם ללא הסכמות לגבי שאול וגולדין, הם יפתחו במאבק ויקימו מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים. "אם לא יחזיר את הבנים, נצטרך לצאת ולעשות דברים שאני לא רוצה לעשות. הבטחת, תעמוד בהבטחה שלך".

ההורים לא הסתפקו בפנייה לראש הממשלה ופנו גם לשרי הקבינט, בהם שר הביטחון ליברמן, בבקשה שלא יאשרו הסכם שלא יכלול את אורון והדר. השרים אמורים להתכנס ביום רביעי הקרוב ולאשר את הסכם הפיוס עם טורקיה.

גם משפחתו של סגן הדר גולדין פנתה לראש הממשלה נתניהו ודרשה ממנו שלא לקיים את ההסכם ללא החזרת הגופות של בנם ושל אורון שאול. לטענתם, חתימה של ראש הממשלה על ההסכם תהווה כישלון מהותי ראשון של נתניהו מאז מבצע צוק איתן.

"ההסכם אינו כולל את החזרת הבנים הדר ואורון לישראל, בניגוד להבטחות מפורשות מפי ראש הממשלה במשך השנתיים האחרונות", נכתב בהודעה. "להבנתנו, בעצם החתימה על הסכם זה ראש הממשלה ייכשל במבחן המהותי הראשון לאחר מלחמת ״צוק איתן״ ויעניק פרס לחמאס על חטיפת סגן הדר גולדין וסמ״ר אורון שאול".