הוריו של אורון שאול לנתניהו: "השבת הבנים היא תנאי ראשון לעסקה עם טורקיה"

זהבה והרצל שאול, הוריו של לוחם צה"ל אורון שאול, שוחחו עם ראש הממשלה ודרשו ממנו לכלול את השבת בנם במסגרת העסקה עם טורקיה. "מדינת ישראל לא יכולה לאפשר את הפקרתם של לוחמי צה"ל", אמרו לנתניהו. "זאת שעת המבחן"

"השבת הבנים - תנאי לעסקה עם טורקיה"

הוריו של חייל צה"ל אורון שאול שוחחו אמש (שישי) עם ראש הממשלה נתניהו ודרשו ממנו לכלול את השבתם של החיילים המוחזקים בעזה בהסכם הפיוס עם טורקיה. "לא יתכן שתיתן להם הישגים ותענה לדרישותיהם, בעוד שהבנים שלנו עדין מוחזקים בעזה, זה חייב להיות תנאי ראשון לעסקה!", אמרה זהבה שאול לראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זהבה והרצל שאול, הוריו של לוחם צה"ל המוגדר נעדר שבוי מלחמה מאז מבצע "צוק איתן", אמרו לראש הממשלה כי כבר שנתיים הוא מבטיח להם שהשבת בנם וסגן הדר גולדין תהיה תנאי ראשון לכל עסקה - והבהירו כי זה הזמן לקיים.

"בכל מפגש אתנו חזרת והבטחת שאורון והדר יהיו תנאי ראשון בכל משא ומתן - והתחייבת על כך", אמר האב הרצל שאול. "זאת שעת המבחן אדוני רוה"מ, עליך האחריות והחובה לדאוג לכך שללא קיום התנאי הזה, אין לקדם הסכם מול הטורקים".

בני המשפחה הבהירו לראש הממשלה כי בשנתיים האחרונות נתנו אמון מוחלט במערכת, והם מתכוונים להמשיך ולעשות כן. הם הוסיפו כי במקרה וייחתם הסכם עם הטורקים ללא הכללת אורון והדר בעסקה, הם ימצאו עצמם ב-"משבר אמון מוחלט".

ההורים לרה"מ: "זו שעת המבחן" (קובי גדעון / לע"מ)

"מדינת ישראל לא יכולה לאפשר את הפקרתם של לוחמי צה"ל בשדה הקרב", אמרו ההורים הכואבים. "היום זה אורון והדר, ומחר זה יכול להיות חייל מכל משפחה אחרת, תהיה כאן שבירה של כל המוסכמות, הערכים, וסטייה חדה מדרך הניהול והמנהיגות שאפינו את מדינת ישראל לאורך שנים".

בני משפחתו של שאול הוסיפו כי בשל הדחיפות ומצב העניינים החדש, הם יקיימו במוצאי שבת מסיבת עיתונאים בביתם שבפוריה עילית.