ראש חטיבת המודיעין יודח מתפקידו

הסערה בצמרת אגף החקירות במשטרה: ראש חטיבת המודיעין יודח מתפקידו, לאחר שהתברר כי ההליכים המשמעתיים נגדו יימשכו עוד זמן רב. לצד זאת, בכירים במשטרה סבורים שכל ההדלפות האחרונות מאגף החקירות שגרמו לסערה גדולה, הגיעו מכיוון תנ"צ ניר והקצינה צ' שהתלוננה יחד איתו נגד ניצב רוני ריטמן

יודח מתפקידו. תנ"צ ניר (פלאש 90)

ראש חטיבת המודיעין באגף החקירות של המשטרה, תנ"צ גיא ניר, יודח מתפקידו. ההחלטה להדיח את ניר, המושעה מזה כמה חודשים, התקבלה אצל גורמי המערכת ובאישור המפכ"ל, וזאת לאחר שהתברר כי ההליכים המשמעתיים נגדו יימשכו עוד זמן רב ומתוך ההבנה כי לא ניתן להשאיר את החטיבה הרגישה בלי מפקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תנ"צ גיא ניר, היה ממחוללי הסערה באגף החקירות, כשיחד עם ראש לשכתו לשעבר הקצינה צ', התלוננו במח"ש נגד ניצב רוני ריטמן. בכירים במשטרה סבורים כי כל ההדלפות האחרונות שגרמו לסערה הגדולה באגף החקירות, ובהן הדלפת פרטים מחקירות ועדויות שנגבו במחלקה לחקירת שוטרים במסגרת החקירה נגד ריטמן, שיחת הטלפון שהתנהלה בין הקצינה צ' לבין ראש צוות החקירה במח"ש ובעיקר המסמך הרגיש שפורסם השבוע - הגיעו כולן לדעת בכירים במשטרה מסביבתם של תנ"צ ניר והקצינה צ'.

בתחילת השבוע הבא יקיים מבקר המדינה דיון מיוחד עם אנשי משרדו, במהלכו יחליטו אם לפתוח בבדיקה בעקבות הפרסומים הללו. עד אז, אוספים במשרד המבקר את כל המכתבים, התלונות והמידע האחר שנאסף בעניין הנעשה באגף החקירות של המשטרה. במקביל, גם בלשכת היועץ המשפטי לממשלה בוחנים את הפרסומים ועדיין לא הוחלט אם יש הצדקה להקים ועדה שתבדוק את הפרסומים, משמעותם ואת הדלפת המידע והמסמכים.

יקיים דיון מיוחד בשבוע הבא. שפירא (פלאש 90)

גורם בכיר אומר שהפרסומים בעניין זה אמנם דרמטיים, אך לא בהכרח משקפים את המציאות, ולכן לא ברור אם קיימת נחיצות ויש הצדקה לקיים הליך מיוחד של בדיקה או חקירה. מפכ"ל המשטרה אלשיך שוחח על כך השבוע עם היועמ"ש מנדלבליט, וביקש לבדוק ולקיים הליך של בדיקה בין השאר בסוגיית ההדלפה של המידע והמסמכים הרגישים.

לדעת המפכ"ל לא ניתן להשאיר את הדברים הללו תלויים באוויר ולהטיל דופי באגף החקירות של המשטרה, בלי שום ביסוס והצדקה, שכן הכל מתמקד לדעת המפכ"ל בנושא אחד נקודתי - והוא המאבק שמנהלים תנ"צ ניר והקצינה צ' נגד ההחלטות בעניינים.

פרקליטו של תנ"צ ניר, איתן פלג, טוען בתגובה שהמשטרה מנועה מלהעביר אותו מתפקידו בגין החלטת ביניים של בית משפט שניתנה השבוע.