"הקבר של הבן שלי בוער מחובות"

טמסגן ינעלם ז"ל נהרג בעת טיול שורשים באתיופיה בתאונת פגע וברח, כשהוא בן 6 בלבד. כדי להביא את גופתו לישראל נאלצו הוריו לשלם כסף רב וכעת נקלעו לחובות של עשרות אלפי שקלים - ומבקשים את עזרת הציבור בגיוס הכספים

יומיים לאחר שסיפורם הטראגי התפרסם לראשונה בחדשות 2 Online, הזוג היימונט ומרתה ינעלם, שבנם הבכור טמסגן נהרג בתאונת פגע וברח במהלך טיול שורשים לאתיופיה, הצליחו לגייס 26 אלף שקלים לכיסוי החובות שנוצרו להם כתוצאה מהאסון. החוב נצבר במהלך המאבקים בבירוקרטיה המקומית בנסיונות להביא ארצה את גופת בנם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהגיעו ארצה פנו בני הזוג לאנשי משרד הקליטה, שהצליחו לארגן עבורם סכום של 1,800 שקלים בלבד. "פנינו למוקד קליטה בבית שמש שפנו לעמותה פרטית שמגייסת עבורנו כסף, אבל זה לא מספיק", סיפר האב. "אשתי עבדה עד האירוע ועכשיו היא לא מתפקדת בכלום. היא זרוקה בבית. יש לנו עוד שני ילדים קטנים. אני עובד כמאבטח בקניון מבשרת. חזרתי לעבוד, אין לי ברירה. אין מי שיעזור לי. אני לא יכול לעמוד הרבה, כי יש לי כאבי גב קשים מהתאונה, אבל אני חייב לעבוד. אני חייב לחזור ולסדר את המשפחה. אין להם ולי אף אחד שיעשה את זה במקומנו".

"הצלחנו לאסוף כרבע מהסכום הדרוש בעזרת הציבור, ואני מודה לכל מי שסייע", אמר היימונט, "עמותת סל"ע - סיוע לעולה במשבר - תרמה גם היא 4,000 שקלים, אבל זה לא מתקרב לכיסוי החוב. אנחנו מבקשים את עזרת הציבור כדי שנצליח לכסות את החובות".

טמסגן ינעלם ז"ל
לדברי האב, "גם אם אעבוד שנה או שנתיים ברצף, בלי לעשות כלום, לא אצליח לגייס את כל הכסף הזה. הקבר של הבן שלי בוער מחובות". לסיוע למשפחה ניתן להעביר תרומות לחשבון הבנק של עמותת "קהילה" (מס' עמותה 580110567), בנק לאומי (מס' בנק 10), סניף 916 מספר חשבון 1871144. יש לציין שהתרומה היא לקהילה האתיופית. טלפון נוסף לבירורים: 058-5747482.

ממשרד הקליטה נמסר בתגובה: "המשפחה מקבלת סיוע ומעטפת צמודים מצד משרד, כולל עובדת סוציאלית שמלווה אותה. הועבר למשפחה סכום של 1,800 שקלים, בשתי פעימות של 900 שקלים, פעימה לכל אחד מבני הזוג, חרף העובדה שהאם אינה עומדת בקריטריון הזכאות משום שאינה יהודייה. הכסף ניתן מקרן מנהל מחוז, השייכת למקרים חריגים מאוד ולפנים משורת הדין. אנחנו מבינים את כאב המשפחה ומלווים אותה לאורך הדרך באופן ההדוק ביותר".