זאת לא מתיחה: יעלון עושה יוגה

רק לפני שבוע הכריז שר הביטחון לשעבר יעלון כי בכוונתו להתמודד על הנהת המדינה, אך נראה שבינתיים הוא נהנה מהשקט. לרגל יום היוגה הבינלאומי פרסם יעלון תמונה שלו בשיעור יוגה כשהוא נראה שמח וטוב לב

יעלון עושה יוגה (טוויטר)

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון כנראה התרגל די מהר לחיי האזרחות. בתמונה שפרסם בחשבון הטוויטר שלו נראה יעלון בשיעור יוגה בסטודיו ביישוב מכבים, ונראה רגוע ונינוח. "אתה אולי עוזב את הודו, אבל הודו לא עוזבת אותך", כתב יעלון לצד התמונה משיעור היוגה ותמונה ממערכון בתכנית "ארץ נהדרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות רגעי הנחת, לא נראה כאילו יעלון מתכנן לנוח עוד הרבה. רק בשבוע שעבר בנאום בכנס הרצליה הודיע שר הביטחון לשעבר כי להתמודד על הנהגת המדינה - ומתח ביקורת חריפה במיוחד על ראש הממשלה נתניהו. "בחודש שעבר התפטרתי מתפקידי", אמר יעלון. "בהודעתי הבהרתי כי אשוב לחיים הציבוריים. כוונתי היא להתמודד על ההנהגה בבחירות הבאות. החודשים האחרונים הוסיפו וחידדו עבורי את פערי התפישות ביני לבין ראש הממשלה".

"אם יש מה שמדיר שינה מעיניי, אלו לא משאיות הנשק העושות דרכן מסוריה ללבנון וגם לא ניסיונות אירן להפעיל טרור בזירות השונות בהן יש לישראל יכולת לטפל בעוצמה ובתחכום בזכות חיילים ומפקדים מצוינים", הוסיף יעלון. "אם יש משהו המדיר שינה מעיניי אלו הם הסדקים הנפערים בחברה הישראלית, כרסום שיטתי בערכים הבסיסיים, הניסיון לפגוע במפקדי צה"ל, בצה"ל עצמו - ובערכיו באופן המסכן את חוסנו".

יעלון אף תקף בחריפות את ההנהגה הנוכחית, שלדבריו "הפכה למתלהמת במקום להמשיך ולבנות כאן חברת מופת, חברה שמייסדי הציונות ראו בחזונם". הוא אף אמר כי "אלפי פניות של אזרחים ישראלים מכל גווני הקשת, ודאי חברי ליכוד רבים מאוד, שמאסו במתרחש וחרדים לגורל המדינה, הבהירו לי שיש כמיהה לשינוי שמדינת ישראל זקוקה לשינוי כיוון ותקווה חדשה". לטענת יעלון, "יש כיום שאיפה חוצה מחנות של הרוב המכריע והשפוי במדינה לראות הנהגה ממלכתית. מדינת ישראל ואזרחיה ראויים להנהגה ממלכתית שתחדל לפעול בציניות ותזגזג חדשות לבקרים".