התאבד – בגלל פוסט בפייסבוק

פוסט בפייסבוק שהאשים גבר מהצפון בגניבה גרם לו למבוכה גדולה כל כך עד ששם קץ לחייו. במכתב שהשאיר לקרוביו הוא סיפר על המצוקה והצער שנגרמו לו בעקבות השיימינג ברשת. עכשיו בני המשפחה תובעים את מי שהעלה את הפוסט, כדי להבהיר שגם למילים - יש כוח הרסני

השיימינג - והתוצאה: בני משפחה מאזור הצפון תובעים אדם בשל פוסט שנכתב בעמוד פייסבוק המאשים את אבי המשפחה בגניבה. הפוסט הפוגעני היה יותר מדי עבור אסף שבחר לשים קץ לחייו. "הוא היה אדם טוב עם לב עצום. שתמיד עזר ותמך לא משנה מה", סיפרה עליו בתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים העלה תושב הצפון פוסט ברשת החברתית פייסבוק המשמיץ את אסף: "חברים יקרים, מבקש עזרה וכל מידע על הנוכל שבתמונות. נכנס אלי הביתה, אכל, שתה וגנב לנו דבר יקר ערך. לכול היודע דבר על מקום הימצאו מובטח פרס כספי גבוה".

הפוסט הזה הכניס את המשפחה למצוקה ובושה גדולה. מתברר שלאסף היה חוב כספי בסך עשרות אלפי שקלים לכותב הפוסט, חוב שהוא התקשה להחזיר. שלושה ימים לאחר שנכתב הפוסט התאבד.

"אני מצטער על הבלגן שנכנסת אליו בגללי"

לפני ששם קץ לחייו, השאיר אסף מכתב לאשתו וארבעת ילדיו. "לילדים שלי. תדעו שאני מצטער על הכל. אני לא גנבתי כלום. וכל מה שמופיע בפייסבוק זה בגלל צ'ק שנתתי ל... שלא היה ל י להחזיר. הוא העלה את מה שהוא העלה לפייסבוק. תדעו שאני אוהב אתכם מאוד. אין לכם מושג כמה. מאיה (שם בדוי), את הבכורה. אני מצטער על כל הבלגן שנכנסת אליו בגללי. אבל אין לי ברירה, אין לי כוח להמשיך".

"הם לקחו לי את אבא שלי. הם לקחו אותו במילים שלהם. באותיות, בכתב שלהם. בפוסט אחד שלהם הם לקחו אותו", מספרת מאיה (שם בדוי) שבחרה לא לשתוק. בעקבות העוול שנגרם לטענתה לאביה ולכל המשפחה היא הגישה כתב תביעה תקדימי נגד האדם שהעלה את הפוסט בשם אביה המנוח לבית המשפט מחוזי.

"אומרים שחיים ומוות ביד הלשון, היום חיים ומוות ביד המקלדת. וכאשר פוגעים באמצעות המקלדת, הם צריכים לשלם. הם צריכים לשלם מחיר יקר. והמחיר הזה צריך לשקף גם את הפגיעה במנוח, גם את הפגיעה במשפחה", אומר פרקליטה של המשפחה, עו"ד שלומי ויינברג.

ספק אם זה מה שירפא את הפצע של מאיה והאחים שלה, אבל היא אומרת שהיא נחושה למצות את הדין עם האנשים שגרמו למות אביה. ועל הדרך מקווה שתנקה את שמו של אביה שהמושמץ והוכפש ברשת החברתית.