ניר סומך: "רוצה לחזור למשטרה"

השוטר שזוכה מרצח האדם שחיזר אחרי אשתו מבקש לחזור ללבוש מדים. ארבעה חודשים אחרי ששוחרר מהכלא בעקבות הזיכוי - פה אחד - תתכנס ישיבת עבודה מיוחדת במשטרה כדי להכריע אם מי שהיה קצין המבצעים של מג"ב דרום יוכל לחזור לתפקידו

סומך. יחזור למשטרה? (חדשות 2)

פרסום ראשון: רפ"ק ניר סומך, שזוכה לפני ארבעה חודשים מהריגת שכנו בן טל שחיזר אחרי אשתו באובססיביות, מבקש לחזור לתפקידו במשטרה. טרם ההרשעה, שימש סומך קצין המבצעים של מג"ב דרום. במשטרה קבעו ישיבת עבודה בעניין, וטרם ברור מה יוחלט בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סומך הואשם בתחילה ברצח, עבירה ממנה זיכה אותו בית המשפט המחוזי בבאר שבע - אך הוא הורשע בהריגת טל וסומך נשלח ל-14 שנות מאסר. בית המשפט העליון זיכה אותו פה אחד לפני כארבעה חודשים והוא שוחרר, לאחר ריצוי שלוש מתוך 14 השנים.

סומך טען כי ההריגה בוצעה מהגנה עצמית, מכיוון שטל החזיק באופן מאיים את מנעול ההגה של מכוניתו, ובית המשפט העליון החליט לבטל את ההרשעה מחמת הספק: השופטים הוסיפו כי לא ניתן לקבוע בוודאות שהירי לא בוצע מתוך הגנה עצמית. "בנקודה זו נכנס לתמונה הספק הסביר, וכאמור, על מנת ליהנות מהסייג של הגנה עצמית, די בספק זה כדי לזכות את ניר", כתבו השופטים.

בתיק, שנחקר על ידי אנשי המחלקה לחקירות שוטרים, עלו עדויות לפיהן טען סומך כי במשך שנים הטריד בן טל את אשתו של סומך, חיזר אחריה, איים בהתאבדות אם לא תיענה לו - ואף ניסה לממש את איומיו. לדברי קצין המשטרה, המצב החמיר עד כדי כך שבני הזוג נאלצו לעזוב את ביתם ביישוב גבעת ישעיהו ולעבור לקיבוץ זיקים. העימות בין השניים הוביל לתקרית בה ירה סומך למוות בבן טל, לאחר שזה לדבריו היווה סכנה.