אמה של ספיר ניסני נטמנה: "אמא, אין לך מה לדאוג יותר"

בבית העלמין פרדס חיים נטמנה לפנות ערב מרים ניסני שמתה מפצעיה לאחר שנכוותה משמן רותח. בתה, העיתונאית ספיר ניסני, חשודה כי שפכה על אמה את השמן במטרה לגרום למותה. למרות שבית המשפט התיר לניסני להגיע להלוויה, הבת החשודה לא לקחה חלק באירוע והגיעה לאחר מכן

מרים ניסני ז"ל ובתה ספיר

עשרות בני אדם ליוו לפנות ערב (שני) למנוחות את מרים ניסני - אמה של העיתונאית ספיר ניסני - שנפטרה אמש, כחודשיים לאחר שאושפזה בשל כוויות שנגרמו לה משמן רותח. במשטרה חושדים כי בתה ספיר שפכה עליה את השמן במטרה להביא למותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקול שלך עדיין מצלצל באוזניי והמגע שלך כל כך מוחשי", ספדה לה בבכי בתה פליאה. "אני מבטיחה לך אמא, אין לך מה לדאוג יותר. אני וקסם נהיה חזקות בשבילך כמו שהיית חזקה בשבילנו. נשמור אחת על השנייה ונחיה בשבילך".

(קשת)

מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום בפתח תקווה בשבעה ימים את מעצר הבית של ספיר ואסר עליה ליצור קשר עם אחיותיה, אך במקביל התיר לה להשתתף בהלוויה. עם זאת, ספיר לא הגיעה להלוויה שהתקיימה בבית העלמין פרדס חיים סמוך לכפר סבא - אך הגיעה לאחר מכן. עורך דינה הסביר מבעוד מועד כי היא עשויה להיעדר מההלוויה בשל מורכבות הנושא וצו ההרחקה מבני משפחתה.

ניסני חשודה בגרימת מוות בזדון ובסעיף של פציעה או חבלה זדונית שלא כדין. בפרטי העבירה המפורטים בבקשת הארכת המעצר של המשטרה נכתב כי "החשודה שפכה על פלג גופה העליון של אמה כמות רבה של שמן רותח. כתוצאה מכך נגרמו לאם חבלות ממשיות שבגינן הייתה מאושפזת עד לפטירתה".

ניסני מצידה טוענת כי מדובר בתאונה. לדבריה היא מעדה על שואב אבק רובוטי וסיר השמן נשמט מידיה. לפי גרסתה של ניסני, היא נכנסה לחדרה של אמה עם סיר השמן על מנת לבקש ממנה תבלינים: "בארון בחדר השינה היא נועלת תבלינים מיוחדים". לשאלת החוקרים איפה הכפפות והסיר השיבה: "אני לא זוכרת". מהדיונים עלה חשד כי ניסני זרקה לפח פריטים מהדירה על מנת להעלים ראיות ולשבש את החקירה - טענה שהיא מכחישה.