בגלל הנשק: המלון סירב לארח חיילת

צעירה המשרתת בצבא רצתה רק לחגוג עם משפחתה בלובי במלון "קלאב הוטל" באילת, אך העובדים סירבו להכניסה והורו לה להפקיד את הנשק במקום אחר. במשך שעות החיילת לא הורשתה להיכנס, ואחותה זעמה: "זה מבזה שחייל מקבל יחס כזה". הרשת בתגובה: הנוהל שונה בעקבות הפנייה

ביום חמישי האחרון ש', חיילת קרבית מצפון הארץ, רצתה להצטרף לבני משפחתה בחופשתם באילת: היא קיבלה מספר שעות מהצבא על מנת שתוכל לחגוג את יום הולדתו של אביה. הם נסעו ארבע שעות בכדי לאסוף אותה מהבסיס שלה בדרום וכשהגיעו למלון "קלאב הוטל" באילת שם שהתה המשפחה לפני כן, סירבו המאבטחים להכניס את החיילת מאחר והיא נשאה עמה את נשקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילת, שלבשה מדים והציגה תעודת לוחם, נדהמה לגלות מהמאבטח בכניסה כי קיים נוהל שאוסר על חיילים עם נשק להיכנס לבית המלון. בני המשפחה הסבירו למאבטח שהחיילת הגיע רק למספר שעות וכי הם מעוניינים לשהות איתה רק באזור הלובי של המלון, אך הם נשלחו לבדוק האם בית החייל או המשטרה בעיר יסכימו שהיא תפקיד את הנשק שלה אצלם. 

מאחר ולא התאפשר להם להפקיד את הנשק שלה בבית החייל, הם חזרו למלון וביקשו לדבר עם סגן מנהל המלון - שלטענתם היה קצר רוח ואמר להם שזה הנוהל ואם הם לא רוצים הם יכולים לעזוב. "הם אפילו לא נתנו לנו להיכנס למלון, כל השיחות האלו היו מבחוץ", סיפרה לימור, אחותה של החיילת ש', לחדשות 2 Online. "מנהל המלון שיצא החוצה אמר לנו שאם לא טוב לנו אנחנו מוזמנים ללכת הביתה, הם לא היו מוכנים להקשיב לשום דבר".

האחות טענה: "יחס משפיל"

לימור הוסיפה: "כל המאבטחים התייחסו אליה מגעיל, והיא גם ככה בחורה ביישנית ולא רצתה לעשות בלגן אבל כמה שעות אנחנו יכולים להתייבש בשמש?". אחותה של החיילת חשה נסערת בעקבות התקרית והחליטה לכתוב פוסט בדף הפייסבוק של רשת המלונות שבו היא סיפרה את השתלשלות האירועים - וציינה כי במשך שש שעות המשפחה הסתובבה ברחבי העיר מכיוון שלא הורשו להיכנס למלון.

לאחר כשעה, חזרה אל לימור נציגה של רשת בתי המלון - שהבטיחה לסדר עבורם אישור כניסה. לאחר שש שעות נכנסה החיילת עם נשקה על מנת שתוכל להתקלח ולהתארגן כדי לצאת בחזרה לבסיס. 

"גם ביציאה מהמלון כנראה עמד מאבטח שלא ידע על האישור, ראה אותנו מרחוק, והחליט שהוא צורח עלינו לצאת מהמלון כי אסור להיכנס עם נשק ולא עניין אותו לשמוע שאפילו יש לנו אישור", הוסיפה האחות. "זה מבזה שחייל על מדים בא עם נשק, לא משנה מה הוא עושה - קרבי או לא - ומקבל יחס משפיל ברמות. אחותי אמרה 'חבל שבאתי', למה היא צריכה להרגיש ככה?"

תגובת הרשת: "מצטערים על כך שהנוהל לא היה ידוע לנו"

ד"ר רוני פיבקו, מנכ"ל רשת מלונות קלאב הוטל ומ"מ נשיא התאחדות המלונות בישראל, אמר בתגובה: "ברצוני להודות לך על פנייתך החשובה בעניין החיילת שלא הורשתה להיכנס עם נשק ארוך למלון, למרות שנשאה אישור כחוק לנשיאת נשק. קלאב הוטל מארח אלפי חיילים מדי שנה, כמו גם מארח חיילים בודדים בחגים, אירוח מלא ללא תשלום".

"ראשי החברה, ממנכ"ל הרשת ועד מנכ"ל המלון, הינם קצינים ומפקדים ביחידות קרביות במילואים ובדימוס, ששירתו בצבא ביחידות קרביות והמודעות לחיילים בחופשה (ובמיוחד חיילים קרביים הנושאים נשק) הינו קרוב לליבם", הוסיף. "בשל האירועים הביטחוניים שקרו וקורים במדינה ובשל המקרה המצער בו נחטף נשק ממאבטח בבית מלון, שגרם למותו של אחד העובדים באותו מלון, הרגישות של קציני הביטחון של המלון לעניין נשק בלובי הינה גבוהה. יחד עם זאת, לא היינו מודעים לכך שכל מי שנושא אישור נשיאת נשק כחוק, ובמיוחד חיילים, רשאים להיכנס עם נשקם ללובי המלון".

"במשך 20 שנה בהם פתוח קלאב הוטל אילת כמלון אורחים, מעולם לא נתקלנו במקרה שכזה, ולכן החיילת התבקשה להפקיד את נשקה במשטרה או בבית החייל קודם כניסתה למלון, כתוצאה מהרגישות לכל מה שקורה אצלנו במדינה לאחרונה", הדגיש. "אנו מצטערים על כך שהנוהל לא היה ידוע לנו, אנו מודים לך על פנייתך שאיפשרה לנו לשנות את הנוהל ולאשר לנושאי נשק בעלי אישור נשיאה כחוק, להיכנס למלון עם נשקם ואנו מאמינים שיהיה זה המקרה הראשון והאחרון בנושא זה במלונות קלאב הוטל".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il