"הסתערתי על המחבל עם מה שהיה לי"‎

אחד מהפצועים בפיגוע בתל אביב התעמת עם המחבלים והשליך עליהם חפצים במטרה למנוע מהם להמשיך ולירות. היום הוא משתחרר מבית החולים איכילוב בתל אביב

במהלך הפיגוע הקטלני במתחם שרונה בתל אביב תועד חגי קליין כשהשליך כיסא לעבר המחבלים והתעמת איתם. במעשיו הוא גרם למחבלים להתעכב מעט ואחד מהם אף הפיל את נשקו, בזמן שסועדים אחרים בורחים מהזירה - וככל הנראה מנע אסון גדול בהרבה. היום (ראשון), אחרי שהתאושש מפציעתו, הוא משתחרר מבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני שבוע וחצי, ערב רגיל, ישבתי בשרונה בבנדיקט ואכלתי", סיפר היום קליין בן ה-32 עם צאתו מבית החולים. "פתאום זיהיתי אדם שיורה, חתרתי למגע כדי להביא לסיום האירוע, גם מתוך הידיעה שיכול להיות לזה מחיר כבד. עד לפני כמה ימים זה בכלל לא היה ברור שאני אעמוד כאן היום".

"אני ומשפחתי זכינו בשבוע האחרון לתמיכה ואהבה ממעגלים רחבים, אני רוצה להודות לכולם", המשיך קליין. "אני רוצה להשתתף בצערם של משפחות ההרוגים".

"הוא עשה את המוטל עליו", אמר אביו כבר בשבוע שעבר והתייחס גם לסרטון ממצלמות האבטחה, בו נראה קליין נאבק במחבלים: "ראיתי את הסרטון, זה ריגש אותי מאוד". גם מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיע לבקר את הפצוע והתייחס לפיגוע: "האירוע הזה נגמר, הוכל והחזרה לשגרה היא אמיתית. כמובן שפסיכולוגית יש עוד חשש, זה טבעי, ולכן התפקיד שלנו הוא להיות נוכחים יותר".

בפיגוע במתחם שרונה בתל אביב נרצחו ארבעה בני אדם כששני מחבלים מהכפר יטא באזור הר חברון נכנסו כשהם לבושים בחליפות למסעדת מקס ברנר הצמודה לשרונה מרקט ופתחו באש לכל עבר. בירי הקטלני נפצעו שישה בני אדם נוספים.