"היה מפחיד, חשבתי שזה פיגוע"

אשתו של אחד מבעלי מסעדת פוראמה בת"א סיפרה על הדקות הראשונות אחרי הפגיעה הקטלנית של המכונית ועל החשש של אנשים במקום כי מדובר במחבל: "בסוף הבינו שזה לא היה בכוונה". בנו של ההרוג: "לא חשבנו שהיום יסתיים ככה"

זירת התאונה, אתמול (פלאש 90)

שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית ברחוב בן יהודה בתל אביב, בה נהג שאיבד הכרה דרס לקוחות במסעדה, האנשים שנכחו בזירה עדיין מתקשים לעכל. מאורעות גל הטרור הנוכחי גרם לרבים לחשוב כי גם התאונה היא למעשה פיגוע דריסה - כך סיפרה הבוקר שאושה סאן, אשתו של אחד מבעלי המסעדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לניב רסקין בגלי צה"ל שחזרה סאן את המאורעות במסעדת "פוראמה": "חשבתי שזה סוף העולם ואני מתה, אנשים צעקו. כל המסעדה הייתה מלאה אבק לבן, ברגע הראשון חשבתי שאולי זה פיגוע".

אשתו של בעל המסעדה אמרה כי צוות המסעדה הגיב במהרה לתאונה: "התקשרנו למשטרה, לאמבולנס, עזרנו לאנשים - היה מלא דם והייתי בפחד". סאן סיפרה כי המסעדה עדיין סגורה בעקבות הנזק הרב. 

הנהג איבד הכרה וסטה מהנתיב

באירוע הקשה נהרגו אמש (שבת) שלושה בני אדם, בהם גם הנהג, ונפצעו שישה נוספים. אחד ההרוגים הוא מנשה רז בן ה-47 מאשדוד, שהיה במסעדה עם משפחתו ובתו נפצעה.

איתי רז, בנו של מנשה רז ז"ל, סיפר לחדשות 2 Online כי הרופאים הצליחו להציל את חייה של אחותו לינוי, שגם כן נפצעה. "הרופאים עשו את מיטב יכולתם", אמר רז, "חשבנו שזה פיגוע בהתחלה אבל הבנו מהר שזה לא. הגענו ממש כמה דקות אחרי התאונה. היינו ביום של טיול, לא חשבנו שהיום הזה יסתיים ככה".

הנהג נראה בתיעוד הקשה כשהוא מגיע מכיוון צפון ולפתע סוטה מהכביש ופוגע במספר בני אדם שעמדו על המדרכה, ולאחר מכן ביושבי המסעדה.

מבדיקת המשטרה עולה כי מדובר בנהג בן 41, תושב רעננה, שככל הנראה איבד את הכרתו בעקבות אירוע לבבי וכך איבד שליטה. כלי הרכב פגע בשולחנות ובכיסאות על המדרכה, ולא בתוך המבנה עצמו. המשטרה פתחה בחקירה לברור נסיבות המקרה.

"חשבו שהנהג לא בסדר" (פלאש 90)

"שמעתי רעש של משהו מתקרב", סיפר אחד הפצועים לאחר שהגיע לבית החולים. "ואז הכול נשבר שם, היה שם חלון ראווה שנשבר ועפו מלא זכוכיות, אנשים ברחו פנימה כי הם חשבו שזה פיגוע".

"הבנו שהנהג קיבל דום לב, נשען על ההגה, לחץ על הגז ופגע בכמה עוברי אורח", סיפר עומר לביא, אחד מבעלי המסעדה. "אחד מהנפגעים זה אדם שישב כמה דקות לפני כן בפנים וביקש לצאת החוצה. בהתחלה חשבתי שזה פיגוע, אנשים רצו למעלה, נכנסו לשירותים".

"הגעתי לפינת הרחוב ליד המסעדה ושמעתי רעש חזק", סיפרה עדת ראייה לאירוע. "שמעתי אנשים צורחים ובורחים משם. ראיתי מכונית שנכנסה ממש לתוך המסעדה. אנשים שם שרועים על הרצפה. קשרתי את הכלבים ורצתי לעזור. הייתה שם בחורה אחת ששכבה מתחת לפח גדול שעף עליה. באתי לעזור לאישה אחרת והיא רעדה מפחד".