תיעוד קשה: הפגיעה במסעדה בת"א

מצלמות אבטחה שהוצבו ברחוב בן יהודה תיעדו כיצד נהג המכונית סוטה ממסלולו ודוהר לעבר הולכי הרגל שעמדו באותה שעה על המדרכה. לאחר מכן המשיך הרכב לנסוע במהירות ופגע בחלק מיושבי מסעדת "פוראמה". בתאונה הקטלנית נהרגו 3 בני אדם, בהם גם הנהג

תיעוד דרמטי מתוך מצלמות האבטחה של מסעדת "פוראמה" בתל אביב מראה את הרגע הקשה שבו נהג שככל הנראה לקה בליבו מאבד שליטה על מכוניתו ומתנגש בעוצמה ביושבי המסעדה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע הקשה נהרגו שלושה בני אדם, בהם גם הנהג, אישה נפצעה באורח בינוני וחמישה נפצעו באורח קל. בבית החולים איכילוב בעיר עברה במהלך הלילה הפצועה מהפיגוע ניתוח. בבית החולים וולפסון בחולון מאושפזת פצועה נוספת הסובלת משברים בגפיים וחבלת ראש.

הנהג נראה בתיעוד הקשה כשהוא מגיע מכיוון צפון ולפתע סוטה מהכביש ופוגע במספר בני אדם שעמדו על המדרכה, ולאחר מכן ביושבי המסעדה.

מבדיקת המשטרה עולה כי מדובר בנהג בן 41, תושב רעננה, שככל הנראה איבד את הכרתו בעקבות אירוע לבבי וכך איבד שליטה. כלי הרכב פגע בשולחנות ובכיסאות על המדרכה, ולא בתוך המבנה עצמו. המשטרה פתחה בחקירה לברור נסיבות המקרה.

זירת האירוע, הערב (עד ראיה)

"שמעתי רעש של משהו מתקרב", סיפר אחד הפצועים לאחר שהגיע לבית החולים. "ואז הכול נשבר שם, היה שם חלון ראווה שנשבר ועפו מלא זכוכיות, אנשים ברחו פנימה כי הם חשבו שזה פיגוע".

"הבנו שהנהג קיבל דום לב, נשען על ההגה, לחץ על הגז ופגע בכמה עוברי אורח", סיפר עומר לביא, אחד מבעלי המסעדה. "אחד מהנפגעים זה אדם שישב כמה דקות לפני כן בפנים וביקש לצאת החוצה. בהתחלה חשבתי שזה פיגוע, אנשים רצו למעלה, נכנסו לשירותים".

הטיפול בפצועים, הערב (מד"א)

3 נהרגו בתאונה (דיווחי הרגע)

"אוטו נכנס למסעדה, מכונית נכנסה דרך החלון", סיפרה אשתו של בעל המסעדה. "אני לא יודעת איך הוא נכנס דרך המדרכה. הייתי במטבח ולא הבנתי איך זה קרה. הכול בלגן". 

"הגעתי לפינת הרחוב ליד המסעדה ושמעתי רעש חזק", סיפרה עדת ראייה לאירוע. "שמעתי אנשים צורחים ובורחים משם. ראיתי מכונית שנכנסה ממש לתוך המסעדה. אנשים שם שרועים על הרצפה. קשרתי את הכלבים ורצתי לעזור. הייתה שם בחורה אחת ששכבה מתחת לפח גדול שעף עליה. באתי לעזור לאישה אחרת והיא רעדה מפחד".