רכב התנגש במסעדה בת"א, 3 נהרגו

נהג איבד את הכרתו תוך כדי נסיעה ברחוב בן יהודה בעיר והתנגש בעוצמה בהולכי רגל ובסועדים שישבו במסעדת "פוראמה". בתאונה נהרגו 3 בני אדם, בהם הנהג. פצועה נוספת במצב בינוני ו-5 במצב קל

שלושה בני אדם נהרגו ועוד שישה נפצעו בדרגות פציעה שונות לאחר שכלי רכב התנגש הערב (שבת) במסעדה ברחוב בן יהודה בתל אביב. כוחות המשטרה וצוותי מד"א טיפלו בפצועים, ונסיבות האירוע נבדקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו טיפול לפצועים: הנהג בן 41, גבר נוסף כבן 40 וגבר בשנות ה-60 לחייו נפצעו באורח אנוש. צעירה כבת 30 נפצעה באורח בינוני ועוד חמישה בני אדם נפצעו באורח קל. כל הפצועים פונו לבית החולים איכילוב בעיר, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותם של שלושה מהם, בהם גם הנהג.

זירת האירוע, הערב (עד ראיה)

3 בני אדם נפצעו קשה (דיווחי הרגע)

מבדיקת המשטרה עולה כי מדובר בנהג שככל הנראה איבד את הכרתו וכך איבד שליטה והתנגש במסעדת "פוראמה". כלי הרכב פגע בשולחנות ובכיסאות על המדרכה, ולא בתוך המבנה עצמו. המשטרה פתחה בחקירה לברור נסיבות המקרה ובוחני תנועה בדרכם למקום.

"כשהגעתי למקום הייתה בהלה, ועל המדרכה בין הכיסאות והשולחנות של המסעדה שכבו פצועים", סיפר חובש בכיר במד"א אנואר שרקאווי. "בתוך הרכב הנהג היה מחוסר הכרה. ערכנו מיד מיון ראשוני לפצועים והענקנו להם טיפול ראשוני מציל חיים. פינינו אותם בניידות טיפול נמרץ שלנו לבית החולים".

הנהג ככל הנראה איבד שליטה (דיווחי הרגע)

הטיפול בפצועים, הערב (מד"א)

"אוטו נכנס למסעדה, מכונית נכנסה דרך החלון", סיפרה אשתו של בעל המסעדה. "אני לא יודעת איך הוא נכנס דרך המדרכה. הייתי במטבח ולא הבנתי איך זה קרה. הכול בלגן". 

"הגעתי לפינת הרחוב ליד המסעדה ושמעתי רעש חזק", סיפרה עדת ראייה לאירוע. "שמעתי אנשים צורחים ובורחים משם. ראיתי מכונית שנכנסה ממש לתוך המסעדה. אנשים שם שרועים על הרצפה. קשרתי את הכלבים ורצתי לעזור. הייתה שם בחורה אחת ששכבה מתחת לפח גדול שעף עליה. באתי לעזור לאישה אחרת והיא רעדה מפחד".

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור, יואב אבן, עזרי עמרם וניר דבורי.