שיימינג ברשת למפקד החייל היורה

אחרי העדות בה ביקר את התנהלותו של החייל היורה מחברון, ברשתות החברתיות נשמעים קולות ביקורת קשה נגד המ"פ תום נעמן - וגם קולות שביקשו להגן על הדברים

פוסט הנאצה נגד נעמן

אחרי העדות הדרמטית של מפקדו של אלאור אזריה, שירה במחבל המנוטרל בחברון, ברשת הפייסבוק פורסם פוסט עם תמונתו של המפקד, תום נעמן, ועליו הכיתוב: "אתה בושה וחרפה למדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המ"פ של אלאור אזריה תום (לא) נאמן", נכתס בפוסט. "אם היית מגיע אצלי לריאיון עבודה הייתי שולח אותך ללשכת העבודה". במשפט העיד נעמן כי הוא לא חש שהמחבל באירוע היווה סכנה באותו שלב. עוד שחזר את השיחה בינו לבין אזריה לאחר הירי, בה לטענתו אמר לו אזריה כי ירה בגלל ש"המחבל היה צריך למות".

"כעסתי עליו שהוא עשה את זה, הוא בעצם ביצע ירי בתוך זירה שאני מפקד עליה ללא אישורי וללא ידיעתי", אמר. לקחתי אותו הצידה ואמרתי שימתין כאן ליד העמדה ולא יזוז. עדכנתי את הגדוד ששני המחבלים מתים".

מפקד הפלוגה תום נעמן (חדשות 2)

(פייסבוק)

במקביל, מתפרסם היום ברשת החברתית פוסט שכתב שחר חן, חייל ששירת לצידו של נעמן. על הביקורת הרבה שנשמעה כלפי המפקד כתב חן: "אופנת השיימינג שרווחת במחוזותינו חוצה את גבולות המקלדת, חוצה גבולות של מוסר וטעם הטוב. ואני שואל את אותם מתלהמים, הקופצים בלי לחשוב, שפלי רוח: מה נראה לכם?"

"מי שיקפוץ ויגיד שבשם הגיבוי המקודש שנותן מפקד לחייליו על המ"פ לשכב על הגדר- בולשיט! שיקפוץ", המשיך חן. "וכל אותם צדקנים שמטיפים לאמירות כמו 'לא ראוי שילכו אחריו לקרב' - לאיזה קרב אתם בדיוק הלכתם?"

אזריה בבית הדין, ביום חמישי (חדשות 2)

"לאלו שמדברים איתי על גיבוי ואחוות לוחמים - גיבוי אפשר להעניק ללוחם ששגה", הבהיר חן. "יש הבדל מהותי ועמוק בין גיבוי לבין טיוח. יש הבדל מהותי בין הזדהות עם מצבו של החייל לבין מדיניות שקר. רבותי, החייל לא גיבור. חייל כזה הוא האחרון להיות גיבור. הירי של החייל באירוע הוא פאשלה ערכית ומקצועית. פאשלה ערכית כי לא יורים לשם הרג או לשם נקמנות. יורים כדי להסיר את האיום. וכל בר דעת מבין שלא היה איום בשלב הירי המדובר".

"היום עם ישראל צריך להיות גאה שיש בו מפקדים כאלה כמו תום נעמן", סיכם חן. "אני היום גאה להכיר אנשים כמותו".