תמה השביתה: המצילים יעבדו ממחר

לאחר משא ומתן ממושך, סוכם כי המצילים ישובו לעבודה מלאה - גם בסופי השבוע, בתמורה להעלאה בשכר למצילי דור ב'. כמו כן הוחלט כי שירותי ההצלה יפעלו במשך שמונה חודשים בשנה

המצילים יחזרו מחר (שישי) לסוכות ההצלה בחופי הים – זאת בעקבות ההבנות אליהן הגיעו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, סגן שר האוצר יצחק כהן ויו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד וממלא מקום הממונה על השכר באוצר יוסי כהן סיכמו נציגי הצדדים על סיום שביתת המצילים, והחל ממחר בבוקר הם יחזרו לעבודה מלאה.

במסגרת ההבנות אליהן הגיעו הצדדים, סוכם כי מעתה שירותי ההצלה בחופי הים יהיו פתוחים שמונה חודשים בשנה, ולא שישה חודשים בלבד כפי שהיה נהוג עד היום.

עיקרי ההסכם עם המצילים:

המצילים יעבדו גם בשישי וגם בשבת. כמו כן כל מציל מחויב לעבור בדיקות רפואיות אחת לשנה. מצילי דור ב' יקבלו העלאה של 55% בשכר, שמותנית בנוכחות קבועה בעבודה. דור א' יזכה לעלייה של 3% בשכר אחרי 20 שנות ותק, עליה של 2% אחרי 25 שנות ותק, ובפרישה תוספת של 5% נוספים.

מתחילת השביתה: 61 טביעות

העיצומים של המצילים החלו בתחילת החודש שעבר, עם פתיחת עונת הרחצה. במסגרת העיצומים המצילים סיימו את עבודתם בשעה 14:00 ועזבו את החוף. במהלך השבועות בהם נקטו המצילים בעיצומים טבעו בחופים כ-61 בני אדם.

רק אמש נחשפו בחדשות 2 לראשונה תלושי השכר של המצילים, וההשאווה בין המצילים הוותיקים לאלו הצעירים. לטענת גורמים המעורים במשא ומתן, לפרסום הנתונים הייתה השפעה על תוצאות המשא ומתן.