הבית היהודי הלין שכר לבני נוער

במהלך 2013 העסיקו בבית היהודי בני נוער במסגרת קמפיין הבחירות. לאחר שהקמפיין הסתיים התקבלו במשרד הכלכלה עשרות תלונות על אי תשלום שכר מינימום, עיכובים והעסקה מעבר לשעות המותרות. כעת הודיע משרד הכלכלה כי יושת על המפלגה קנס של יותר ממיליון שקלים

ארכיון

משרד הכלכלה השית קנס של יותר ממיליון שקלים למפלגת הבית היהודי בשל עבירות על חוקי התעסוקה. לאחר בחירות 2013 הגיעו למשרד עשרות תלונות של נערים, היום כבר צעירים, שעבדו במערכת הבחירות עבור המפלגה ולחלקם לא שילמו שכר מינימום, לא שילמו בזמן או לא שילמו בכלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק    

על פי חקירה שהתנהלה במשרד הכלכלה, מלבד אי התשלום כראוי במפלגה אף העסיקו את בני הנוער מעבר לשעות המותרות. בעקבות התלונות והחקירה שנפתחה בעניין, משרד הכלכלה הוציא מכתב לבית היהודי ולמפלגת תקומה והודיע שהוא מחליט להשית עליהם קנס של מיליון ו-200 אלף שקלים.

אם בתוך שבועיים ישלמו לאותם צעירים ויוכיחו ששילמו אז הקנס יופחת ל-70 אלף שקלים. למרות ההפחתה בסכום, עדייו מדובר בסכום מאוד גדול. יש לציין כי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט היה שר הכלכלה בזמן שהחקירה נפתחה.

מהבית היהודי נמסר כי "אכן היה עיכוב מצער במערכת הבחירות בשנת 2013. איתרנו את העובדים והתשלום עבורם בוצע. כמובן שנלמד את המכתב ונפעל על פיו באופן מלא".