שריפה בבניין מגורים ברמת גן: דיירים פונו מהגג

אש שפרצה בבניין ברחוב ביאליק התפשטה לעשר הקומות העליונות מתוך 15. לוחמי האש שהוזעקו למקום סרקו אחר לכודים ופינו מספר דיירים מהגג באמצעות סולמות ומנופים. בעקבות השריפה נסגר מחלף ההלכה הסמוך לכל הכיוונים. בעל הדירה בה החלה השריפה סבור כי הסיבה לפרוץ האש היא קצר חשמלי

שריפה גדולה בבניין מגורים ברמת גן: דיירי בניין ברחוב ביאליק 164 פונו מהמקום לאחר שהאש התפשטה לעשר מתוך 15 הקומות. צוותי כיבוי רבים מנסים להשתלט על הלהבות, כשהעשן הסמיך נראה למרחוק. מחלף ההלכה על נתיבי איילון שנמצא ממש מתחת לבניין נסגר לכל הכיוונים. חלק מהדיירים חולצו דרך הגג, לא דווח על נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

השריפה גרמה לנזקים כבדים וכתוצאה מחפצים בוערים שנפלו מהקומות הבוערות, עלו באש גם מספר כלי רכב שחנו מתחת לבניין. מספר דיירים שנלכדו בבניין פונו לגג משם חולצו באמצעות מנופים וסולמות.

עשן שחור מיתמר מהמבנה (עד ראייה)

האש התפשטה אל הקומות העליונות (דוברות כבאות)

"כשקיבלנו את הקריאה על השריפה והיה קיים חשש ללכודים שיכולים להיפגע, הגענו למקום עם כוחות גדולים מאוד של אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ וכונני מד"א הרכובים על אופנועים, עם ציוד ייעודי לטיפול בכוויות ונפגעי עשן", סיפר פרמדיק מד"א רועי אנגל, שהגיע לזירה.

"בתיאום עם כיבוי אש והמשטרה פרסנו את הכוחות מסביב לבניין ונערכנו לקלוט נפגעים במידה ויהיו" הסביר אנגל. "הדיירים שחולצו עברנו דרכינו וערכנו להם בדיקה רפואית מהירה. לשמחתנו, עד לרגע זה לא היו דיירים שנזקקו לטיפול רפואי. אנחנו ממשיכים לעמוד בכוננות ובמידת הצורך נטפל במי שיזדקק".

הבניין השרוף (עזרי עמרם, חדשות 2)


"השריפה התחילה בשתי קומות למטה ואז התפשטה עד לקומות הגבוהות של הבניין", מספרת רוני, עובדת בבניין המשרדים שממול שהייתה עדת ראייה לשריפה. "יש דיירים בבניין, ראיתי אותם בחלונות קוראים לכוחות הכיבוי וההצלה. יש פה ריח חזק של עשן בכל האזור, חסמו פה את צירי התנועה. יש הרבה ניידות וכבאיות".

קצר חשמלי באחת הדירות גרם לשריפה?

מחקירת האירוע עולה כי הבעירה החלה בקומה התשיעית והתפשטה למעלה ולמטה. 28 צוותי כיבוי הוזעקו למקום ופעלו על מנת להשתלט על האש ולסייע לדיירים. הלכודים פונו לגג הבניין ופונו על ידי מנופים וסולמות ובסיוע לוחמי אש שחדרו למבנה. כתוצאה מנפילת עצמים בוערים מהקומות העליונות, נדלקו רכבים שחנו מתחת לבניין. מהכבאות נמסר כי הושגה שליטה על השריפה וכי מבוצע קירור דירות.

שוטרים נערכים לסריקות בבניין (עזרי עמרם, חדשות 2)


"אני משוכנע שקצר גרם לשריפה", מסר בעל הדירה בה החלה האש. "כמה רגעים לפני שהבנתי שיש אצלי שריפה בבית, כל החשמל כבה. עכשיו הגיע לכאן חוקר שריפות הגיע ונוכל לעלות למעלה ולגלות מה קרה, כל החיים שלי שם".