מציל כלבי הקרבות הפצועים נכנע - בית המחסה ייסגר

יובל מנדולביץ' אסף לביתו במשך שנים מאות כלבי פיטבול מוזנחים ופצועים, קורבנות של קרבות שנועדו לשעשע אזרחים משועממים. בכל פעם הוא נאלץ לחפש בית אחר בעקבות היחס מהסביבה. עכשיו הוא התייאש סופית. "לא נשאר לי כלום", הוא אומר. "בן אדם צריך לדעת מתי להפסיק ומתי לדאוג לעצמו". צפו בביקור העצוב בביתו

ברכה, שושי, פומה וצ'וצה מחכות ליובל מנדולביץ' בכל ערב כשהוא חוזר הביתה. הן מאותתות בגופן בשמחה כשהן מבחינות בו ומעניקות לו נשיקה ענקית על הלחי. הן ועוד כ-50 כלבים נוספים בביתו שבמרכז הארץ, חייבים לו את חייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למנדלוביץ', "מציל הכלבים", נמאס. כבר 15 שנה שהוא נלחם ברשויות המקומיות כדי שיתירו לו להתגורר עם מאות הפיטבולים שחילץ מקרבות כלבים ומבעלים שנטשו אותם. נמאס לו מאהבה חד צדדית ומצביעות של אנשים וארגונים הטוענים שהם אוהבי חיות, אבל לטענתו, כשהוא זקוק למזון לכלבים ולמתנדבים שיגיעו לעזור - הוא נתקל בסגירת דלתות מצד אותם ארגונים. "פיטבולים זה הביוב של הביוב, ואני מייצג את הביוב של הביוב", אמר מנדלוביץ' לחדשות 2 Online.

את הפיטבולים מנדלוביץ' מקבל מרשויות מקומיות, מרשויות החוק ומאזרחים. אלה כלבים שהצליחו להינצל מגורל אכזר יותר אחרי שחוו קרבות שבהם צופים אנשים שנהנים לראות אותם הורגים אחד את השני.

"הביוב של הביוב". אחד הכלבים (חדשות 2)

"בן אדם צריך לדעת מתי לדאוג לעצמו"

בבית של מנדלוביץ' עוברים הכלבים שיקום במטרה לצאת מהטראומה. לאט לאט הם חוזרים לשגרה נורמלית. חלקם זוכים לבית חם אצל אזרחים שעקבו אחר עמוד הפייסבוק של מנדלוביץ' ושל העמותה שהקים לפני מספר שנים. בכניסה לביתו פגשנו את צ'וצ'ה, כלבת הפיטבול הרזה שלא היה ניתן להתעלם ממנה. "כיבו עליה סיגריות, בעטו בה", הוא סיפר. "היא עברה ניתוחים ברחם ועכשיו מחכים לראות אם היא תחיה או תמות".

אבל לא כולם רואים בעין יפה את הפעילות של מנדלוביץ'. מדי כמה שנים הוא נאלץ לעבור מעיר לעיר, יחד עם בתו והכלבים, לאחר שחווה התנכלויות משכנים ומרשויות מקומיות שלא אוהבים את דרי הבית שלו.

"לא נשאר לי כלום". מנדלוביץ' (חדשות 2)

כיום הוא לא מעז אפילו לחשוף את מקום מושבו במרכז הארץ. הוא חושש מנקמנות מצד בעלי כלבים שהגיעו אליו, לאחר שלטענתו חווה כמה התנכלויות קשות, בהן אף הריגתם של עשרות כלבים שהחזיק ברשותו.

ביום שבו הגענו לבקר אותו החליט מנדלוביץ' לסגור את החווה הטיפולית שלו. הוא לא מוכן לקבל יותר כלבים לטיפול. "לא נשאר לי כלום", הסביר. "לא נשאר לילדה שלי כלום. בן אדם צריך לדעת מתי להפסיק ומתי לדאוג לעצמו". אם לא יחזור בו - מפעל החיים של מנדלוביץ' ייסגר בקרוב, והכלבים יצטרכו להתפלל לקרש הצלה אחר.

לעמוד הפייסבוק של בית המחסה של יובל מנדלוביץ', לחצו כאן

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il