אילנה נטמנה: "חלום הזוועה התברר כמציאות"

אחרי שבג"ץ הכריע כי גופתה של אילנה נבעה (39) - מקורבנות הפיגוע בתל אביב - לא תנותח, היא הובאה למנוחות בבית העלמין ירקון. בתה ספדה לה: "את גאווה לעם כולו, לא יצליחו לשבור אותנו". במהלך היום התקיימו גם הלוויותיהם של ד"ר מיכאל פייגה (58) ברחובות ומילה מושייב (32) בבית העלמין באשקלון

בשעות הצהריים (שישי) הובאו למנוחות שלושת הנרצחים הנוספים בפיגוע הירי בשרונה מרקט - אילנה נבעה ז"ל, ד"ר מיכאל פייגה ז"ל ומילה מושייב ז"ל. "את גאווה לעם כולו", ספדו בנותיה של נבעה מעל לקבר אמן, שרק לפנות בוקר נקבע מועד הלווייתה לאחר שבג"ץ קיבל את דרישת משפחתה למנוע את נתיחת גופתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמא את הגאווה לעם כולו", אמרו בנותיה של נבעה. "אבא אמר לי אתמול דבר ממש חזק ויפה: 'עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה', וזה נכון. לא יצליחו לשבור אותנו, אמא, אני יודעת".

אילנה נבעה

"יותר מאוחר בערב הפיגוע, אבא סיפר לי שברחת והתעלפת כשלקחו אותך לבית החולים", סיפרה בתה במהלך ההלוויה. "רציתי להאמין שיהיה טוב, אבל משהו לא נתן לי. רציתי שיעירו אותי מהחלון הזוועתי הזה, שיגידו לי שזה לא באמת. שארוץ אליך ואל אבא כמו בכל פעם שאני חולמת חלום רע ואבוא לישון לידכם ואחבק אותך חזק. אבל זה לא חלום זה אמיתי. אנחנו מבטיחות לך שנשמור על עצמנו, על אבא ועל כל עם ישראל, תעזרי לנו מלמעלה".

 הערכה: נבעה מתה מדום לב

בדיקות שנערכו לאילנה נבעה, תושבת תל אביב בת 39, העלו כי בגופה לא נמצאו סימני פגיעה של קליעים. בשל כך העריכו במשטרה כי היא מתה מדום לב וביקשו לשלוח את גופתה לנתיחה, אך בני משפחתה סירבו ודרשו לקבור אותה במהירות האפשרית.

הלווייתה של אילנה נבעה, היום (חדשות 2)

במקביל להלווייתה של נבעה, בבית העלמין ברחובות נטמן ד"ר מיכאל פייגה, תושב רמת גן בן 58. פייגה הותיר אחריו אישה ושלוש בנות. ד"ר פייגה היה ראש התכנית ללימודי מדינת ישראל במדרשת שדה בוקר של אוניברסיטת בן-גוריון וסוציולוג של החברה הישראלית. ספר שפרסם בעבר זכה ב"פרס שפירא" לשנת 2010 המוענק לספר הטוב ביותר בלימודי ישראל שיצא לאור בשנה האחרונה.

ד"ר מיכאל פייגה (דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)

בשעה 14:00 הובאה למנוחות בבית העלמין באשקלון מילה מושייב, תושבת ראשון לציון בת 32. היא הותירה אחריה הורים, ארוס, שני אחים ואחות. "מילה הייתה בחורה שכל הזמן צוחקת ומחייכת, עם חוש הומור", סיפרה אתמול קרובת משפחתה. "היא היתה בחורה חכמה ומשכילה, אקדמאית, תמיד היו הרבה חברים סביבה, תמיד היה נעים להיות לידה. אנשים אהבו אותה במשפחה ובכלל. זה לא הגיע לה".

סגר כללי על יהודה ושומרון

במהלך הלילה ביצעו כוחות צה"ל מעצרים בכפר יטא שממנו יצאו שני המחבלים. בשיתוף עם המנהל האזרחי ביצעו כוחות הביטחון מיפוי הנדסי של בית המחבל שביצע את הפיגוע לקראת הריסתו. אתמול בוצע מיפוי דומה לביתו של המחבל השני.

בעקבות הערכת מצב בצה"ל ולאחר הנחיית הדרג המדיני - החל מהשעה חצות הוטל סגר כללי על יהודה ושומרון ונסגרו המעברים ברצועת עזה. הסגר יימשך במהלך כל חג השבועות ויוסר בחצות בין יום ראשון לשני.

"במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים", הבהירו בצה"ל. כמו כן, הסגר לא יחול על יציאה לתפילות יום השישי בהר הבית.