שלושה מקורבנות הפיגוע הובאו למנוחות

אחרי שבג"ץ הכריע כי גופתה של אילנה נבעה (39) לא תנותח, היא הובאה למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין ירקון. באותה שעה התקיימה הלווייתו של ד"ר מיכאל פייגה (58) ברחובות. בשעה 14:00 נטמנה מילה מושייב (32) בבית העלמין באשקלון

זירת הפיגוע הרצחני בשרונה (רויטרס)

לאחר שאתמול (חמישי) נטמן עידו בן ארי ז"ל, בשעות הצהריים הובאו למנוחות שלושת הנרצחים הנוספים בפיגוע הירי בשרונה מרקט - אילנה נבעה ז"ל, ד"ר מיכאל פייגה ז"ל ומילה מושייב ז"ל. רק לפנות בוקר נקבע מועד הלווייתה של נבעה, לאחר שבג"ץ קיבל את דרישת משפחתה למנוע את נתיחת גופתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיקות שנערכו לאילנה נבעה, תושבת תל אביב בת 39, העלו כי בגופה לא נמצאו סימני פגיעה של קליעים. בשל כך העריכו במשטרה כי היא מתה מדום לב וביקשו לשלוח את גופתה לנתיחה, אך בני משפחתה סירבו ודרשו לקבור אותה במהירות האפשרית.

אילנה נבעה

נבעה הובאה למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין ירקון. היא הותירה אחריה בעל וארבעה ילדים. "יש רגע אחד של נחמה בתוך הטרגדיה הזאת", אמר הבוקר קרוב משפחתה, לאחר שבג"ץ החליט לדחות את הבקשה של המדינה לנתח את גופתה.

ד"ר מיכאל פייגה (דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)

באותה שעה הובא למנוחות בבית העלמין ברחובות ד"ר מיכאל פייגה, תושבת רמת גן בן 58. פייגה הותיר אחריו אישה ושלוש בנות. ד"ר פייגה היה ראש התכנית ללימודי מדינת ישראל במדרשת שדה בוקר של אוניברסיטת בן-גוריון וסוציולוג של החברה הישראלית. ספר שפרסם בעבר זכה ב"פרס שפירא" לשנת 2010 המוענק לספר הטוב ביותר בלימודי ישראל שיצא לאור בשנה האחרונה.

הלווייתו של עידו בן ארי ז"ל (פלאש 90, מרים אלסטר)

בשעה 14:00 הובאה למנוחות בבית העלמין באשקלון מילה מושייב, תושבת ראשון לציון בת 32. היא הותירה אחריה הורים, ארוס, שני אחים ואחות. "מילה הייתה בחורה שכל הזמן צוחקת ומחייכת, עם חוש הומור", סיפרה אתמול קרובת משפחתה. "היא היתה בחורה חכמה ומשכילה, אקדמאית, תמיד היו הרבה חברים סביבה, תמיד היה נעים להיות לידה. אנשים אהבו אותה במשפחה ובכלל. זה לא הגיע לה".

סגר כללי על יהודה ושומרון

במהלך הלילה ביצעו כוחות צה"ל מעצרים בכפר יטא שממנו יצאו שני המחבלים. בשיתוף עם המנהל האזרחי ביצעו כוחות הביטחון מיפוי הנדסי של בית המחבל שביצע את הפיגוע לקראת הריסתו. אתמול בוצע מיפוי דומה לביתו של המחבל השני.

בעקבות הערכת מצב בצה"ל ולאחר הנחיית הדרג המדיני - החל מהשעה חצות הוטל סגר כללי על יהודה ושומרון ונסגרו המעברים ברצועת עזה. הסגר יימשך במהלך כל חג השבועות ויוסר בחצות בין יום ראשון לשני.

"במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים", הבהירו בצה"ל. כמו כן, הסגר לא יחול על יציאה לתפילות יום השישי בהר הבית.