עידו נטמן: "איך נמשיך בלעדיך?"

בהלווית עידו בן ארי שנרצח בפיגוע בתל אביב, תקף אביו את הממשלה ואת ההחלטות שהתקבלו בקבינט: "הריסת בתים ומחסומים מצרפים עוד אנשים למעגל השנאה". אחותו מיררה בבכי: "אתה איתנו, נישאר לנצח ארבעה אחים"

"היית האוויר של אמא, זה בלתי נתפס": עידו בן ארי בן ה-42 מרמת גן, אחד הנרצחים בפיגוע בתל אביב, הובא היום (חמישי) למנוחות בבית העלמין ביבנה. מאות הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון: משפחתו קרועת הלב ספדה לו - ואביו מתח ביקורת על התנהלות הממשלה וקרא ל"פתרון אסטרטגי". אשתו הייתה לצידו בפיגוע ונפצעה באורח בינוני. משפחתו של עידו החליטה לתרום את קרניותיו של עידו, שהיה חתום על כרטיס אדי: "הדבר חשוב זה שהעיניים היפות שלו ימשיכו למישהו אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בני האהוב והיקר, במחוזות נורמליים מקובל שבנים קוברים את אבותיהם", ספד לו אביו. "במקרה זה התחלפו היוצרות - אב קובר את בנו ואין קשה מזה. היית עבורנו מתת אל, שמח וטוב לב, אדיב, נדיב, עוזר לזולת ובעיקר לחלשים. גבוה ויפה תואר, מחוזר על ידי כולם, היה כיף גדול לשהות במחיצתך - לא היה רגע דל".

לאחר מכן תקף את מדיניות הממשלה, למול עיניו של נציג הקואליציה - סגן השר איוב קרא: "מנהיגינו שאנו בוחרים בהם בבחירות דמוקרטיות אמורים למצוא פתרון אסטרטגי, שמחייב ראייה מרחיקת לכת, ויתורים, פיתרון יצירתי ולא מנטרות ומילים מכובסות. אתמול בערב לאחר הפיגוע הגיעו ראש הממשלה ושניים משריו, ושוב ישיבת קבינט עם גזרות - לא יחזירו גופות, יקבעו מחסומים, יהרסו בתים ויקשו על החיים. פתרונות אלו גורמים לסבל, שנאה, ייאוש ולהצטרפות נוספים למעגל הטרור".

הלווייתו של בן ארי, הום (פלאש 90, מרים אלסטר)

"איך עשו לך את זה?"

"דרוש פתרון ולא לומר כל הזמן שאין עם מי לעשות שלום", הוסיף האב. "בחרנו בכם שתעצרו את מעגל הדמים, כבר 49 שנים אתם מנסים לפתור בשיטה הטקטית ולא מצליחים, הגיע הזמן לפתרון אסטרטגי". הוא סיפר על אבלה הכבד של המשפחה: "זה מחיר כבד מנשוא. חיי משפחתי נהרסו ולא יהיו כפי שהיו. לא רוצים נקמה, דורשים פתרון - שמחר לא יהיו עוד קורבנות. אין לנו ארץ אחרת והיא חשובה ויקרה לנו. נתגעגע אליך, תחסר לנו, לא יודע איך נמשיך בלעדיך. כולנו המומים, שפופים ומרוטים - נעשה כל מאמץ להמשיך את מורשתך אך לא מבטיחים שנצליח כמוך. היה שלום".

אחותו רעות ספדה לו והזכירה כי אהב למתוח את אחיו: "בכל פעם שהיית מספר לנו משהו תלוש מהמציאות הצלחת לגרום לנו להאמין לך. כעסנו עליך כשסיפרת לנו שזה לא נכון. אולי גם עכשיו תבוא ותגיד לנו שהמציאות הזאת בהחלט תלושה והגיונית? תגיד לנו 'סתם', מבטיחים שלא נכעס שעבדת עלינו. איך עשו לך את זה? איך עשו את זה לנו? דבר אחד הם לא לקחו ואף אחד לא ייקח מאיתנו מעולם - משפחה מלוכדת וחזקה, מגובשת ואוהבת, נתמוך אחד בשני".

עידו בן ארי ז"ל (באדיבות המשפחה)

סגן השר איוב קרא ביקש להשתתף באבלה של המשפחה: "באתי כנציג ממשלת ישראל אבל יותר כבן משפחת השכול להזדהות, לחבק ולבקש ממשפחת בן ארי - תהיו חזקים. השכול הוא פצצת רגשות ופצעיה לא מגלידים. באתי לומר שלטרור אין פיתרון קסם אבל הכי חשוב שצריך לאמץ בעניין הטרור את חוקי המזרח התיכון המחייבים גירוש משפחות ואף חמולות וגם חיסול הטרוריסטים. זאת השפה שמבינים כאן ואין בלתה - חייבים יד חזקה נגד הטרור".

בחברה המרכזית למשקאות קלים, בה עבד עידו, פרסמו הודעת אבל בה נכתב: "קבוצת החברה המרכזית כולה ודירקטוריון הקונצרן, מרכינים ראש על מותו הטראגי של עמיתנו עידו בן ארי שהיה קורבן לפעולת איבה. אנו מחבקים ושולחים תנחומיי שמים למשפחה ומקווים שלא תדע עוד צער".

בפיגוע נרצחו גם אילנה נבעה בת ה-39 מת"א, שהותירה אחריה בעל וארבע בנות. על מועד הלוויתה יבוא פרסום; מיכאל פייגה בן ה-58 מרמת גן, הותיר אחריו אישה ושלוש בנות, מועד הלוויתו טרם נקבע; מילה מישייב בת ה-32 מראשון לציון תובא למנוחות מחר בשעה שתיים בבית העלמין באשקלון. הותירה אחריה הורים וארוס. שני אחים ואחות.