3 הרוגים בתאונה בכביש הערבה

שני גברים ואישה אחת נהרגו כתוצאה מהתנגשות בין שני כלי רכב בכביש הערבה סמוך לעין יהב. פראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום פתחו בפעולות להחייאתם אולם לבסוף נאלצו לקבוע את מותם בזירת התאונה

זירת התאונה בכביש 90, הערב (כיבוי אש)

תאונת דרכים קטלנית בדרום הארץ: שני גברים בשנות ה-40 לחייהם, ואישה נוספת כבת 30 נהרגו הערב (חמישי) כתוצאה מהתנגשות בין שני כלי רכב בכביש הערבה, בקטע הדרך שבין עין יהב לספיר. מהמשטרה נמסר כי התאונה אירעה ככל הנראה "מסטייה של אחד הרכבים המעורבים": מהחקירה עולה כי רכב פרטי מסוג מזדה שהגיע מכיוון צפון לדרום ורכב פרטי מסוג סיטרואן אשר הגיע מכיוון דרום לצפון, התנגשו חזיתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נוסעי המזדה - תושבת חולון בת 39 ותושב אזור בן 57 נהרגו במקום. גם נהג הסיטרואן, תושב אילת בן 43, מת בזירה. בוחני משטרת ישראל החלו בחקירת נסיבות התאונה.

סמוך לשעה 18:15 התקבל דיווח במוקדי החירום על התנגשות בין שלושה כלי רכב בכביש 90. חובשים ופראמדיקים שהגיעו למקום הבחינו בשלושה כשהם במצב אנוש. הפראמדיקים פתחו בפעולות החייאה בסיוע כוחות רפואה צבאיים, אולם לבסוף נאלצו לקבוע בשטח את מותם של השלושה.

"ראינו את שני כלי הרכב כשהם מעוכים על הכביש", סיפר אלי שרקי, חובש בכיר במד"א. "בתוך אחד הרכבים נלכד גבר כבן 40 כשהוא מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק, עם פגיעה רב מערכתית קשה. על הכביש שכבו גבר נוסף ואישה כבת 30, גם הם היו ללא דופק וללא נשימה וסבלו מפגיעה רב מערכתית. הענקו להם טיפול רפואי וניסינו לבצע פעולות החייאה בסיוע כוח רפואי של צה"ל, אך לצערינו הפגיעות היו קשות ונאלצנו לקבוע את מותם במקום של השלושה".

בוחני משטרת התנועה פתחו בחקירת הנסיבות שהובילו לתאונה. במקביל, המשטרה חסמה לתנועת כלי רכב את כביש 90 בקטע שבין פונדק כושי רימון ועד לצומת הערבה.

כביש הערבה, היום (כיבוי אש)

מוקדם יותר היום נפצע בינוני ילד בן 5, לאחר שנפגע מכלי רכב ברחוב שבטי ישראל בבני ברק. פראמדיקים של מד"א פינו אתו לבית החולים שניידר כשהוא סובל מחבלה בראשו. זמן קצר לפני כן, רוכב אופנוע כבן 30 החליק בדרך רמתיים בהוד השרון ונפצע באורח בינוני. במקרה אחר שהתרחש היום בבני ברק, ילד בן 9 נפצע בינוני לאחר שנפגע מכלי רכב פרטי ברחוב השלושה בעיר.

מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי מניין ההרוגים בתאונות בכבישי ישראל מאז תחילת 2016 עומד על 145 בני אדם. בתקופה המקבילה אשתקד (2015) עמד מניין ההרוגים על 165. רק בחודש האחורון נהרגו 9 בני אדם.