ת"א: בן 14 נפצע קל מנפץ

הנער נפצע מהפיצוץ בחצר משחקים של גן ילדים ברחוב עליית הנוער שבעיר. הוא פונה לבית החולים איכילוב כשהוא סובל מפגיעה רב-מערכתית, אך במצב יציב. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע

נער כבן 14 נפצע היום (רביעי) באורח קל בתל אביב מפיצוץ של נפץ שאחז בידו: צוותי מד"א הוקפצו לזירת הפיצוץ ברחוב עליית הנוער על מנת לטפל בפצוע: הוא פונה לבית החולים איכילוב בעיר. נסיבות המקרה נבדקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממד"א נמסר כי הנער קיבל טיפול רפואי ומצבו הוגדר בתחילה בינוני עד קשה. לאחר שפונה לקבלת טיפול בבית החולים מצבו הוגדר קל. 

מחקירת המשטרה עולה כי הנער הגיע למתחם הגן ברחוב, ובחצר המשחקים אירע הפיצוץ שנבע מחזיז או נפץ שהנער ככל הנראה החזיק בידיו. חבלני המשטרה החלו לבצע סריקות במתחם הגן וסביבתו ומתבצעת חקירה לבירור נסיבות האירוע.

"ראינו נער שוכב על הרצפה" (מד"א)

ערן כרמל, חובש רפואת חירום במד"א, ופאראמדיק מד"א ליאור מרמלשטיין שטיפלו בנער סיפרו: "בחצר הבית ראינו נער כבן 14 שוכב על הרצפה כשאישה שהייתה במקום לוחצת ועוצרת לו את הדימום. הוא היה בהכרה מלאה וסבל מפציעה בפלג גופו העליון". השניים הוסיפו: "הענקנו לו טיפול רפואי מתקדם שכלל עצירת דימומים, מתן נוזלים וסיוע נשימתי, ופינינו אותו תוך כדי המשך טיפול רפואי לבית החולים תל השומר כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה ויציב".

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי בין השנים 2008-2015 דווח בתקשורת על למעלה מ-175 מקרי פגיעה כתוצאה מנפצים חזיזים וצעצועים מסוכנים. "זהו רק קצה הקרחון מכיוון שרוב המקרים אינם מדווחים", הוסיפו בארגון. ב- 88% מהמקרים מעורבים נפצים: 96% מהנפגעים הם בנים ו-4% הן בנות. אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם לבטיחות ילדים', הוסיפה: "נפצים והחזיזים הנמכרים בשנים האחרונות מסוכנים הרבה יותר מאלו שהיו בעבר וגורמים לפגיעות מאוד קשות".

"למרות שמשרד הכלכלה מקדם אכיפה בחנויות המוסדרות בכדי למנוע מכירה של נפצים וחזיזים עדיין ישנם מאכרים אשר מצליחים להגיע לילדים ליד בתי הספר ומקומות המשחק ומוכרים להם נפצים וחזיזים האסורים למכירה על פי חוק ואשר מסכנים את בטיחותם", הוסיפה סילבינגר. "את התופעה הזו אפשר למנוע על ידי מודעות מוגברת ומעורבות של ההורים והאזרחים בקהילה - מדי שנה נפגעים ילדים ובני נוער רבים כתוצאה משימוש בנפצים, בחזיזים בצורה קשה המגיעה לקטיעת אצבעות, כוויות קשות, פגיעה בעיניים ולעיתים אף לעיוורון".